Warning: Undefined array key "options" in /home/platne/serwer87464/public_html/wildmen.pl/wp-content/plugins/elementor-pro/modules/theme-builder/widgets/site-logo.php on line 192
Zmarł profesor Zbigniew Bonczar – biolog, myśliwy i sokolnik | WildMen

WildMen

Zmarł profesor Zbigniew Bonczar – biolog, myśliwy i sokolnik

W wieku 68 lat odszedł wybitny znawca ptaków drapieżnych oraz biologii jarząbka, autor wielu publikacji naukowych. Profesor Bonczar był wielkim autorytetem, przyrodnikiem, ornitologiem i badaczem gatunków łownych.
Reklama

Pracował w Instytucie Zoologii Stosowanej Wyższej Szkoły Rolniczej, Akademii Rolniczej i na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie. W opinii studentów uważany był za jednego z najbardziej lubianych i cenionych wykładowców krakowskiej uczelni. Z wielkim znawstwem uświadamiał całą złożoność i współzależność leśnego żywota, ukazując jednocześnie piękno i ład panujący w świecie natury.

Reklama

Był współautorem i jednym z głównych realizatorów programu restytucji sokoła wędrownego, kierownikiem naukowym projektów ochrony głuszca i cietrzewia w Karpatach zachodnich oraz restytucji głuszca w Nadleśnictwie Nawojowa.

W naszym środowisku miał wielki szacunek, uczestniczył w wielu projektach Polskiego Związku Łowieckiego. Był członkiem komisji hodowlanej przy Naczelnej Radzie Łowieckiej oraz bardzo aktywnie działał w swoim okręgu. Szczególne zasługi miał w rozwoju i kultywowaniu tradycji sokolnictwa. Został odznaczony najwyższym odznaczeniem w PZŁ Złomem oraz medalem Zasłużony dla Łowiectwa Krakowskiego, Tarnowskiego oraz najwyższym sokolniczym odznaczeniem Złotymy Karnalem.

Reklama

Utraciliśmy wybitnego naukowca, szlachetnego myśliwego oraz nadzwyczaj życzliwego przyjaciela.

Część Jego Pamięci!
Koledzy i przyjaciele
Krakowskiego Okręgu PZŁ

Reklama

Uroczystości pogrzebowe odbędą się 24 sierpnia o godzinie 11.00 w Parafii Rzymskokatolickiej p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Brzeźnicy koło Skawiny, ul. Kościelna 11


Reklama

ZAPRASZAMY DO ZAKUPÓW

Galeria zdjęć

Więcej artykułów