WildMen

Zdzisław Ziobrowski 1945-2024
Zdzisław Ziobrowski 1945-2024

Zdzisław Ziobrowski 1945-2024

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że 18 lutego 2024 r. do Krainy Wiecznych Łowów odszedł Członek Honorowy Polskiego Związku Łowieckiego Zdzisław Ziobrowski.

Wiadomość o śmierci kolegi Zdzisława Ziobrowskiego napełniła wszystkich wielkim smutkiem. Odszedł działacz łowiecki, który całe życie poświęcił PZŁ. Przez wiele lat pełnił funkcję łowczego wojewódzkiego, potem okręgowego w Rzeszowie. Po przejściu na emeryturę był członkiem Okręgowej Rady Łowieckiej oraz przewodniczącym Okręgowej Kapituły Odznaczeń Łowieckich. Cieszył się wielkim autorytetem wśród myśliwych.

Był bardzo doświadczonym, etycznym oraz pełnym kultury osobistej myśliwymi. Inspirował i wspierał swoim doświadczeniem koła łowieckie w zakresie hodowli i ochrony zwierzyny, uprawiania prawidłowego łowiectwa oraz kultywowania naszych tradycji.

Miał szczególne zasługi ma w zakresie kultury łowieckiej. Był aktywnym członkiem Klubu Kolekcjonera i Kultury Łowieckiej działając w nim prawie do samego końca. Swoją bogatą wiedzę z zakresu łowiectwa przekazywał młodym w formie wykładów oraz w licznych artykułach publikowanych w prasie łowieckiej.

W imieniu kolegów i myśliwych Zdzisława Ziobrowskiego pożegnał Członek Honorowy Polskiego Związku Łowieckiego Marek Rogoziński.

„Drogi Zdzisławie!! Przez długie lata miałem przyjemność współpracować z Tobą. Byłeś dla mnie nie tylko kolegą myśliwym, ale również serdecznym przyjacielem. Żegnam Cię z ogromnym żalem. Żegnam Cię w imieniu własnym, oraz w imieniu wszystkich kolegów, którzy podczas działalności i pracy w Polskim Związku Łowieckim spotykali się z Tobą.”

Zdzisławie niech knieja wiecznie szumi nad Twoją mogiłą

Cześć Twojej pamięci!
Przyjaciele i Koledzy

ZAPRASZAMY DO ZAKUPÓW

Galeria zdjęć

Więcej artykułów