PRZYPINKI DLA LUDZI NATURY

Fundusze pozyskane ze sprzedaży wspierają nasze projekty związane z ochroną przyrody i ratowaniem zagrożonych gatunków!

Fot. DJV
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on email
Share on print

Zdrowa dziczyzna podbija Niemcy

Niemiecki Związek Łowiecki (DJV) opublikował dane z najnowszego badania. Okazuje się, że 84 procent naszych sąsiadów bardzo ceni dziczyznę.

Konsekwentne działania zawsze przynoszą rezultaty. Niemiecki związek od wielu lat intensywnie promuje dziczyznę i bada jak przekładają się ich działania na świadomość społeczeństwa. Pierwszy raz przeprowadzili sondaż w 1999 roku. W tamtych czasach tylko 70 procent naszych sąsiadów pozytywnie wypowiadała się na temat dziczyzny.

Właśnie opublikowali najnowsze wyniki i mogą być dumni. Obecnie aż 55 procent Niemców twierdzi, że spożywa dziczyznę przynajmniej raz w roku, a 84 procent Niemców bardzo ceni najzdrowsze mięso!

Nie jest tajemnicą, że najchętniej spożywają wykwintną sarninę, której odstrzał kształtuje się tam na bardzo wysokim poziomie, a dodatkowo jeszcze importują ten surowiec między innymi z naszego kraju. Niestety w tym roku ze względu na kryzys związany z pandemią statystyki się pewnie pogorszą.

W całej Europie największym odbiorcą dziczyzny są placówki gastronomiczne, które jeszcze długo pozostaną zamknięte. W wielu krajach myśliwi już narzekają, że punkty skupu zostały zamknięte, a jednocześnie na myśliwych wywiera się nacisk na zwiększenie odstrzału dzików ze względu na afrykański pomór..

U naszych zachodnich sąsiadów ASF to nie jedyny powód zmartwień. Właśnie ukazała się najnowsza strategia ochrony lasów, którą przygotowali leśnicy. Zapisano w niej radykalne zmniejszenie jeleni i saren. DJV sprzeciwia się takiej polityce, ale równocześnie wzywa polityków do szybkiej zmiany przepisów, aby umożliwić myśliwym marketing bezpośredni i zmniejszenie biurokratycznych przeszkód przy sprzedaży dziczyzny we wszystkich landach.

ZAPRASZAMY DO ZAKUPÓW

Galeria zdjęć

Więcej artykułów