PRZYPINKI DLA LUDZI NATURY

Fundusze pozyskane ze sprzedaży wspierają nasze projekty związane z ochroną przyrody i ratowaniem zagrożonych gatunków!

Fot Rafał Łapiński
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on email
Share on print

Z Łukiem do Belgii

Królewskie Towarzystwo Ochrony Ptaków próbowało zakazać polowania z łukiem. Belgijski sąd odrzucił ten bezzasadny wniosek.

Sąd Najwyższy orzekł, że tego typu polowanie jest zgodne z prawem i obowiązującymi przepisami, dlatego można je legalnie uprawiać!

Zdaniem belgijskich przeciwników polowania łowy z łukiem są nie tylko okrutne, ale także nieskuteczne. Wypisują takie głupoty, że przeciętny czytelnik może dojść do wniosku, że myśliwi aby poprawić swoją skuteczność powinni rzucać kamieniami.

W Belgii polowanie z łuku jest możliwe tylko w francuskojęzycznej Walonii, gdzie prawo nie zabrania używania łuków, ale również żadne rozporządzenie wprost nie mówi, że ten sposób polowania jest legalny, dlatego aktywiści próbowali to zakwestionować.

W 2007 roku w sąd pierwszej Instancji orzekł, że polowanie z łuku jest dozwolone, ponieważ nie ma przepisu, który zakazuje takiego polowania! Od tego czasu polowania z łuku stają się coraz bardziej popularne, a przeciwnicy nie ustają w atakach.

Nie chcą zaakceptować sytuacji bardzo liberalnego prawa i braku aktywności z strony władz politycznych, która ich zdaniem ma wprowadzić surowe egzaminy, a nawet znakować łuki dopuszczone do polowania.

Tak naprawdę chcą zakazać zabijania dzikich zwierząt, ponieważ ich zdaniem to rozrywka, która prowadzi do cierpienia wrażliwych i świadomych istot.

Tym razem stowarzyszenie łuczników świętuje wielkie zwycięstwo. W końcu ludzie polują z łukami od 60 000 lat i mogą to robić nadal – przynajmniej w Belgi!

JEŚLI ZAMIESZCZANE TREŚCI NA PORTALU WildMen SĄ DLA CIEBIE INTERESUJĄCE, WESPRZYJ NAS I

KUP KALENDARZ NA 2021 ROK!

Galeria zdjęć

Więcej artykułów