WildMen

Wyprzedaż majątku

Wczoraj odbyło się posiedzenie Naczelnej Rady Łowieckiej, na którym omawiano sprzedaż strzelnicy w Gdańsku…

Latem środowisko gdańskich myśliwych zelektryzowała wiadomość, że partyjni komisarze chcą sprzedać strzelnicę. Prezydium Okręgowego Zjazdu Delegatów poprosiło o spotkanie, na którym otrzymali zapewnienie, że nie ma takich planów.

Tymczasem 20 października Paweł Lisiak wystąpił do Naczelnej Rady Łowieckiej z wnioskiem o zgodę na sprzedaż nieruchomości przy ul. Jaśkowa Dolina 114. Dla niezorientowanych to działka o powierzchni pięciu hektarów w bardzo atrakcyjnej lokalizacji, na której myśliwi wybudowali strzelnicę. Przez 50 lat stworzyli tam prawdziwe – centrum myśliwskie. W tym miejscu jest siedziba zarządu okręgowego, ale również sklep myśliwski, rusznikarnia i restauracja.

Myśliwi z okręgu gdańskiego są oburzeni pomysłem sprzedaży „Jaśkowej Doliny”. Prezydium Okręgowego Zjazdu Delegatów w Gdańsku wystosowało do Naczelnej Rady Łowieckiej oficjalne pismo, prosząc naszych przedstawicieli, aby wykreślili punkt o wyrażeniu zgody na sprzedaż z porządku obrad do czasu ustosunkowania się do tego pomysłu myśliwych, którzy nie akceptują tego pomysłu.

Czekamy na informacje…

NRŁ nie przychyliła się do wniosku prezydium OZD w Gdańsku i podjęła uchwałę, w której zobowiązała Zarząd Główny PZŁ do przedłożenia informacji o stanie prawnym oraz wykonania wyceny.

W swojej uchwale NRŁ poprosiła również o pisemną informację jak wyobraża sobie łowczy krajowy – po ewentualnym zbyciu nieruchomości – funkcjonowanie zarządu okręgowego oraz zapewnienia strzelnicy dla gdańskich myśliwych.

„Nasz” łowczy krajowy dostał 21 dni na przedłożenie stosownych dokumentów, w których ma się dodatkowo znaleźć informacja w jaki sposób zostanie wyłoniony nabywca nieruchomości…

Złoty interes

Strzelnica w Gdańsku jest doskonale znana w środowisku strzelców. Zawody na niej organizowane cieszą się powszechnym uznaniem. Każdy myśliwy okręgu gdańskim zna to miejsce, ponieważ kilka pokoleń wychowało się na tej strzelnicy.

W planie zagospodarowania przestrzennego teren zawsze miał status sortowo-rekreacyjny. Dziwnym zbiegiem okoliczności stracił ten charakter i przyszły właściciel może w tym miejscu wybudować ekskluzywne osiedle apartamentowców…

W trójmieście mówi się, że działka może kosztować nawet 100 milionów. Zdaniem fachowców w obecnych warunkach kryzysu to kwota nierealna, ale przyznają, że jeśli związek sprzeda nieruchomość to przyszły właściciel zrobi w tym miejscu „złoty interes”.

Podstawowe pytanie!

Czytając uchwałę Naczelnej Rady Łowieckiej – za którą głosowała większość członków rady – trudno wyczuć jaka jest prawdziwa intencja. Chyba nikt nie ma wątpliwości, że po wyrażeniu zgody na sprzedaż Zarząd Główny PZŁ będzie mógł wyrzucić do kosza wszystkie pisemne informacje i sprzedać działkę, a uzyskane środki przeznaczyć na organizację 100-lecia PZŁ lub pokrycie strat…

Nikt normalny w szczycie kryzysu – jeśli nie musi – nie sprzedaje nieruchomości. Dlatego podstawowym pytaniem – na które Paweł Lisiak nie potrafił odpowiedzieć na posiedzeniu Naczelnej Rady Łowieckiej – jest powód sprzedaży. Strzelnica w Gdańsku leży w bardzo ekskluzywnym miejscu – kilka kilometrów od centrum – ale dzięki ukształtowaniu terenu nie ma żadnych problemów z jej użytkowaniem!

Zgodnie ze Statutem PZŁ to Zarząd Główny ma prawo sprzedawać nasz majątek. Potrzebuje jednak zgody NRŁ, która w obecnej sytuacji powinna wniosek komisarza Lisiaka wyrzucić do kosza.

Wszyscy wiemy jaki jest cel politycznych nominatów… Dzisiaj chcą sprzedać Gdańsk, jutro Wrocław, a za tydzień historyczną siedzibę Polskiego Związku Łowieckiego na Nowym Świecie! Nie możemy pozwolić na zniweczenie dorobku kilku pokoleń myśliwych, którzy własnymi rękami zbudowali związkowy majątek!

Myśliwi z okręgu gdańskiego już zbierają podpisy pod petycją do Naczelnej Rady Łowieckiej! Posiedzenie zostało przerwane… Być może za 21 dni zostanie wznowione i zapadnie decyzja…

ZAPRASZAMY DO ZAKUPÓW

Galeria zdjęć

Więcej artykułów