WildMen

Fot. Tactical Hunter Concept

Wojna na Ukrainie

Wszystkim się wydawało, że Europa jest bezpieczna…

Cały cywilizowany świat wspiera Ukrainę. Putin morduje swoich sąsiadów i tym samym skazuje Rosję na ogólnoświatowy ostracyzm. Z prezydenta mocarstwa stał się zbrodniarzem, którego jednoznacznie będzie oceniać historia.

Kilku znajomych pytało mnie, dlaczego opublikowałem tekst Piotra Szalatego „Potencjał obronny myśliwych”. Dzisiaj jesteśmy w nowej rzeczywistości i nikt nie zadaje takich pytań. Jesteśmy światkami bezwzględnej walki o dominację nad światem. To nie jest kryzys to jest prawdziwa wojna!

Realna możliwość konfliktu zbrojnego paraliżuje większość naszego społeczeństwa, które jest całkowicie bezbronne. Wojnę znaliśmy z opowiadań naszych dziadków.

Wczoraj przypomniała mi się rozmowa ze śp. Wacławem Przybylskim – pokazywał mi, w którym miejscu zastrzelił pierwszego Niemca podczas powstania – jego zdaniem największym draństwem polityków w 1939 roku było stworzenie mitu, że jesteśmy wielkim mocarstwem, a w ciągu kilku dni hitlerowcy opanowali cały kraj.

Historia zatoczyła koło. Dzisiaj jesteśmy dokładnie w takim samym miejscu jak w 1938 roku kiedy Hitler zajmował Czechosłowację i nikt nie umiał się przeciwstawić…

ZAPRASZAMY DO ZAKUPÓW

Galeria zdjęć

Więcej artykułów