WildMen

Fot. BASC

Wirtualne wrzosowiska

Największa angielska organizacja myśliwska BASC w związku z koronawirusem nie może kontynuować swojego programu edukacyjnego, dlatego przenosi się do Internetu.
Reklama

Władze angielskiego związku właśnie poinformowały, że Covid-19 nie powstrzyma Let’s Learn Moor. Planowali zorganizować wycieczki dla 3000 dzieci w 16 miejscach w Wielkiej Brytanii. Wirus pokrzyżował plany, ale tegoroczna edycja odbędzie się w świecie wirtualnym. BASC zrealizuje pięć filmów. Zasoby online będą teraz głównym punktem odkrywania przyrody i edukacji dzieci.

Reklama

Gareth Dockerty, koordynator Let’s Learn Moor, powiedział: „Szkoda, że nasze plany nie zostaną zrealizowane z powodu Covid-19. Jednak w tej trudnej sytuacji szukamy nowych rozwiązań. Uruchomienie wersji wirtualnej pozwoli nam dotrzeć do jeszcze większej liczby odbiorców. Wirtualny Let’s Learn Moor, będzie pełen filmów, gier oraz ciekawych informacji.”

Po raz pierwszy projekt poparli wysocy rangą politycy. W kampanii parlamentarnej prowadzonej przez BASC udało się przekonać 41 posłów i lordów. W liście otwartym napisali: „Jako parlamentarzyści, którzy rozumieją znaczenie wrzosowisk, z całego serca popieramy inicjatywę„ Let’s Learn Moor”.

Reklama

Polski Związek Łowiecki prowadził od 2005 roku program „Ożywić pola”. Przez 13 lat udało się stworzyć profesjonalny zespół edukatorów złożony z nauczycieli i myśliwych. Tysiące dzieci i młodzieży każdego roku poznawało system ochrony przyrody i nasze działania.

Zarząd Główny zawsze wspierał inicjatywę i finansował nagrody dla wszystkich finalistów. Ostatnia edycja odbyła się w 2018 roku – uczestniczył w niej późniejszy prezes NRŁ. Niestety przez dwa lata nowe władze PZŁ wszystko zaprzepaściły. W temacie edukacji ekologicznej na szczebli centralnym NIC się nie dzieje!

Reklama

To wielka szkoda, że kolejne ekipy nie tylko nie umieją kontynuować projektów swoich poprzedników, ale również wymyślić własnych!

Reklama

ZAPRASZAMY DO ZAKUPÓW

Galeria zdjęć

Więcej artykułów