WildMen

Wigilijne posiedzenie

Naczelna Rada Łowiecka zwołała Krajowy Zjazd Delegatów Polskiego Związku Łowieckiego.
Reklama

Pod Pińczowem w okręgu kieleckim 17 grudnia odbyło się wigilijne posiedzenie Naczelnej Rady Łowieckiej, na którym rada podjęła uchwałę o zwołaniu na 9 maja 2023 r. Krajowego Zjazdu Delegatów. Zgodnie z uchwalą KZD zjazd miał zostać zwołany w 2019 roku i przegłosować zgłoszone poprawki do Statutu PZŁ, ale tak się nie stało…

Reklama

Komisja statutowa przepracowała wszystkie postulaty delegatów, a na kolejnych posiedzeniach dostosowała nasz statut do kształtu obecnej ustawy łowieckiej. W lutym NRŁ ma uchwalić porządek obrad Krajowego Zjazdu Delegatów oraz przegłosować projekty uwał, wśród których znajdzie się również ostateczny projekt nowego statutu.

W wigilijnym posiedzeniu uczestniczył minister Edward Siarka, który oprócz świątecznych życzeń przedstawił członkom rady obecną sytuację prawną w kwestii obowiązkowych badań lekarskich. Ustawa deregulacyjna – w której znalazła się wyczekiwana przez myśliwych poprawka – ma zostać przegłosowana przez parlament w styczniu.

Reklama

Kolejny raz członkowie Zarządu Głównego PZŁ nie znaleźli czasu, aby zaszczycić swoją obecnością Naczelną Radę Łowiecką. W dniu posiedzenia zwrócili się jednak do rady o zgodę na ściągnięcie 4 500 000 zł z okręgów na zorganizowanie 100-lecia Polskiego Związku Łowieckiego.

Nie znając uzasadnienia rada nie dyskutowała na temat tego wniosku. Postanowiła jednak stworzyć specjalne subkonto, na którym mają się znaleźć środki na organizację Krajowego Zjazdu Delegatów oraz koncertu w Filharmonii Narodowej, jaki ma zostać zorganizowany przez NRŁ z okazji 100-leecia PZŁ.

Reklama
Reklama

ZAPRASZAMY DO ZAKUPÓW

Galeria zdjęć

Więcej artykułów