Warning: Undefined array key "options" in /home/platne/serwer87464/public_html/wildmen.pl/wp-content/plugins/elementor-pro/modules/theme-builder/widgets/site-logo.php on line 192
Ustawa podpisana | WildMen

WildMen

Fot Wikipedia

Ustawa podpisana

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę likwidującą zbędne bariery administracyjne!

Reklama

Parlament znowelizował 16 aktów prawnych, wśród których znalazła się również ustawa o broni i amunicji. Sejmowa komisja na wniosek ministra Edwarda Siarki wnioskowała o usunięcie nakazu obowiązkowych badań, którymi objęci zostali myśliwi w 2018 roku.

Reklama

Temat wzbudził szeroką dyskusję w Parlamencie, której nie można nazwać merytoryczną. Zapis był niekonstytucyjny, ponieważ okresowymi badaniami nie zostali objęci posiadacze broni sportowej i kolekcjonerskiej. Większość argumentów, które padały w Sejmie i Senacie były nieprawdziwe!

Najczęściej podnoszony był temat bezpieczeństwa. Nasi przeciwnicy nie mieli świadomości, że ten również był chybiony, bo wszystkie wypadki są spowodowane złamaniem regulaminu polowań, a nie stanem zdrowia myśliwych!

Reklama

Z ubolewaniem należy przypomnieć, że podczas debaty w Senacie nie pojawili się przedstawiciele Zarządu Głównego Polskiego Związku Łowieckiego, którym ewidentnie nie zależało na obronie naszych interesów!

.

Reklama
Reklama

ZAPRASZAMY DO ZAKUPÓW

Galeria zdjęć

Więcej artykułów