PRZYPINKI DLA LUDZI NATURY

Fundusze pozyskane ze sprzedaży wspierają nasze projekty związane z ochroną przyrody i ratowaniem zagrożonych gatunków!

Fot. Shutterstock
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on email
Share on print

Tysiąc za badanie

Ministerstwo rolnictwa pragnie w tym roku zintensyfikować zwalczanie afrykańskiego pomoru świń i wygospodarowało dodatkowe środki na walkę z wirusem.

Wczoraj odbyło się zdalne posiedzenie Naczelnej Rady Łowieckiej. Była to kontynuacja grudniowego posiedzenia. Najwięcej dyskusji wywołało pismo ministra rolnictwa, który zwrócił się z prośbą do Polskiego Związku Łowieckiego z prośbą o opinię na temat refundowania kołom łowieckim kosztów związanych bioasekuracją i wprowadzenie dodatkowej rekompensaty za przeprowadzenie badania.

Prawdopodobnie politycy obozu Zjednoczonej Prawicy doczytali w ustawie o zwalczaniu chorób zakaźnych, że Państwo nie ma prawa zlecać zadań i ma obowiązek refundować wszelkie koszty jakie ponoszą myśliwi, zwalczając ASF.

Ministerstwo chce wypłacać zryczałtowaną stawkę 1000 złotych od każdego odstrzelonego dzika, od którego myśliwi pobiorą próbki na obecność ASF i dostarczą je powiatowym lekarzom weterynarii. W celu wykluczenia jakichkolwiek nadużyć Główny Lekarz Weterynarii ma zalecić, aby do próbek koła łowieckie dołączały fotografie i chwosty upolowanych dzików.

Naczelna Rada Łowiecka po długiej dyskusji pozytywnie zaopiniowała propozycję resortu! Zarząd Główny ma przygotować stosowny komunikat, który – tradycyjnie – zostanie rozesłany do kół w piątek!

ZAPRASZAMY DO ZAKUPÓW

Galeria zdjęć

Więcej artykułów