Warning: Undefined array key "options" in /home/platne/serwer87464/public_html/wildmen.pl/wp-content/plugins/elementor-pro/modules/theme-builder/widgets/site-logo.php on line 192
Tysiąc za badanie | WildMen

WildMen

Fot. Shutterstock

Tysiąc za badanie

Ministerstwo rolnictwa pragnie w tym roku zintensyfikować zwalczanie afrykańskiego pomoru świń i wygospodarowało dodatkowe środki na walkę z wirusem.
Reklama

Wczoraj odbyło się zdalne posiedzenie Naczelnej Rady Łowieckiej. Była to kontynuacja grudniowego posiedzenia. Najwięcej dyskusji wywołało pismo ministra rolnictwa, który zwrócił się z prośbą do Polskiego Związku Łowieckiego z prośbą o opinię na temat refundowania kołom łowieckim kosztów związanych bioasekuracją i wprowadzenie dodatkowej rekompensaty za przeprowadzenie badania.

Reklama

Prawdopodobnie politycy obozu Zjednoczonej Prawicy doczytali w ustawie o zwalczaniu chorób zakaźnych, że Państwo nie ma prawa zlecać zadań i ma obowiązek refundować wszelkie koszty jakie ponoszą myśliwi, zwalczając ASF.

Ministerstwo chce wypłacać zryczałtowaną stawkę 1000 złotych od każdego odstrzelonego dzika, od którego myśliwi pobiorą próbki na obecność ASF i dostarczą je powiatowym lekarzom weterynarii. W celu wykluczenia jakichkolwiek nadużyć Główny Lekarz Weterynarii ma zalecić, aby do próbek koła łowieckie dołączały fotografie i chwosty upolowanych dzików.

Reklama

Naczelna Rada Łowiecka po długiej dyskusji pozytywnie zaopiniowała propozycję resortu! Zarząd Główny ma przygotować stosowny komunikat, który – tradycyjnie – zostanie rozesłany do kół w piątek!

Reklama

ZAPRASZAMY DO ZAKUPÓW

Galeria zdjęć

Więcej artykułów