WildMen

Minister Edward Siarka, sekretarz generalny David Scallan i Jarosław Kuczaj

Silniej w przyszłość

W Warszawie obradowali przedstawiciele samorządnych i niezależnych stowarzyszeń łowieckich Europy – gościem honorowym drugiego dnia był minister Edward Siarka.

Wczoraj miałem zaszczyt uczestniczyć w konferencji organizowanej przez FACE , której hasłem przewodnim było „Zapewnienie silnej przyszłości łowiectwu”. Takie spotkania dają możliwość spotkania wielu interesujących myśliwych, którzy działają na rzecz łowiectwa.

Pierwszego dnia miało miejsce Nadzwyczajne Walne Zebranie FACE, w którym mogą uczestniczyć tylko pełnoprawni członkowie. Prezydent FACE Torbjörn Larsson i sekretarz generalny David Scallan składali sprawozdania. Tego dnia Polski Związek Łowiecki reprezentował prezes Naczelnej Rady Łowieckiej Paweł Piątkiewicz, który przywitał gości, a w kuluarach musiał tłumaczyć zagranicznym gościom skomplikowaną sytuację naszego związku.

Od lewej prezes NRŁ Paweł Piątkiewicz, Jarosław Kuczaj i prezydent FACE Torbjörn Larsson

Drugiego dnia gościem honorowym FACE był minister Edward Siarka. W swoim przemówieniu dziękował za merytoryczne i bardzo potrzebne wsparcie jakie FACE udziela europejskim myśliwym. a w kuluarach zapewniał myśliwych, że chciałby załagodzić konflikt pomiędzy wyrzuconym dyscyplinarnie Pawłem Lisiakiem, a Naczelną Radą Łowiecką.

Oprócz dyskusji na temat strategii i misji FACE przedstawiciele poszczególnych krajów prezentowali wyniki swoich działań. Gościem specjalnym był Vasyl Novytskyi dyrektor wykonawczy Ukraińskiego Związku Myśliwych. W swoim wystąpieniu dziękował myśliwym z całej Europy za udzielanie pomocy Ukrainie. W Polsce był przejazdem, ponieważ ewakuował swoją rodzinę i wraca bronić swojej ojczyzny.

W trakcie naszej krótkiej rozmowy potwierdził, że myśliwi odgrywają ważną rolę w oddziałach zwiadowczych i działaniach dywersyjnych. Apelował o dalszą pomoc. Ukraińscy żołnierze potrzebują wszystkiego od samochodów terenowych, przez termowizory, kurtki myśliwskie, bieliznę, a nawet skarpety, ponieważ polują dzisiaj na Rosjan, a cywilne ubrania zwyczajnie się nie sprawdzają.

Jednym z zaproszonych gości był również Tamás Marghescu dyrektor generalny CIC, który udzielił mi bardzo interesującego wywiadu, ale poprosił o autoryzację, więc czytelnicy portalu WildMen muszą uzbroić w cierpliwość.

ZAPRASZAMY DO ZAKUPÓW

Galeria zdjęć

Więcej artykułów