PRZYPINKI DLA LUDZI NATURY

Fundusze pozyskane ze sprzedaży wspierają nasze projekty związane z ochroną przyrody i ratowaniem zagrożonych gatunków!

Fot Beretta
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on email
Share on print

Redukcja myśliwych

Policja przygotowuje się do wejścia w życie obowiązkowych badań. Prawdopodobnie większość myśliwych straci pozwolenia na broń myśliwską!

Czas szybko biegnie i za dziesięć miesięcy minie pięć lat od nowelizacji ustawy łowieckiej. W 2018 roku politycy „zjednoczonej prawicy” tak przy okazji postanowili sobie znowelizować ustawę o broni i wprowadzili dla myśliwych obowiązkowe badania lekarskie. Miłosz Kościelniak – Marszał próbował zbadać temat i zwrócił się z pytaniem do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, czy możemy wykonać badania w tym roku?

Wszyscy zdają sobie sprawę, że lekarze wykonujący badania nie będą w stanie przebadać 128 tysięcy myśliwych w ciągu trzech miesięcy. Resort odesłał mecenasa do Komendy Głównej, a ta odpisała, że nie odpowie na to pytanie.

Widocznie pismo mecenasa poruszyło sumienia policjantów i mamy pierwsze pismo zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji z Wrocławia, który „podąża za potrzebą utrzymania płynnej współpracy”, więc poinformował zarządy okręgowe, że będziemy mieli tylko trzy miesiące na wykonanie badań i dostarczenie ich na policję…

Szykuje się istny armagedon. Tysiące myśliwych będzie się przepychało w kolejkach, albo podda się bez walki i zrezygnuje z łowiectwa. Politycy w 2018 roku dali się podpuścić przeciwnikom polowań. Wspomniany mecenas Miłosz Kościelniak-Marszał przeanalizował wszystkie wypadki jakie miały miejsce w ostatnich latach i potwierdził przypuszczenia, że żaden nie był związany ze złym stanem zdrowia myśliwego.

Podstawowy argument jakim posługiwali się nasi przeciwnicy – domagający się wprowadzenia obowiązkowych badań – okazał się zwykłym kłamstwem!

Pomimo wielu plotek, że przygotowywana jest przez posłów nowelizacja ustawy o broni i amunicji znosząca ten zapis… To w tym temacie nic się dzieje. Jak zwykle zostaliśmy sami na placu boju – bez żadnego wsparcia!

ZAPRASZAMY DO ZAKUPÓW

Galeria zdjęć

Więcej artykułów