WildMen

Fot Wikipedia

Przerwa techniczna

Na stronie ZG PZŁ ukazał się ważny komunikat!
Reklama

Tak jak informowaliśmy myśliwych w lutym „KWIETNIOWE MORATORIUM” do czasu przeprowadzenia inwentaryzacji i podpisania planów nie można polować. Z dniem 31 marca 2022 r. wygasł dotychczasowy podział województw na obwody łowieckie. Od 1 kwietnia gospodarkę łowiecką w obwodach łowieckich mogą prowadzić tylko dzierżawcy, którzy podpisali nowe umowy.

Reklama

Zarządy kół muszą jak najszybciej powiadomić nadleśnictwa oraz izby rolnicze o dacie przeprowadzenia inwentaryzacji, na podstawie której przygotują roczne plany. Wykonywanie polowania będzie możliwe dopiero po ich zatwierdzeniu.

„Nasz” łowczy krajowy postanowił wykorzystać przerwę techniczną i zorganizować „Ogólnopolskie Ćwiczenia Taktyczne Rycerzy św. Huberta”. Do kół łowieckich trafi komunikat zobowiązujący wystawienie pięcioosobowych drużyn, które mają się stawić w przyszłym tygodniu na największym poligonie w Drawsku Pomorskim.

Reklama

Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych Drawsko potocznie nazywane poligonem drawskim ma powierzchnię 34 tysięcy hektarów z czego powierzchnia pola roboczego wynosi 11 tysięcy. Ćwiczą na nim wojska lądowe i siły powietrzne. Pas taktyczny umożliwia szkolenie brygady w natarciu lub wzmocnionego batalionu w obronie.

Poligon zapewnia doskonałe warunki do szkolenia ogniowego, taktycznego, strzeleckiego i specjalistycznego oraz zabezpieczenia potrzeb logistycznych, dlatego w drużynach kół łowieckich mogą uczestniczyć również emeryci, którzy przejdą szkolenie i nabędą uprawnienia do prowadzenia opancerzonych wozów bojowych M-ATV, które są na wyposażeniu naszych jednostek specjalnych.

Reklama

Wszyscy myśliwi, który zdecydują się przejść „drawskie” szkolenie zdobędą uprawnienia do latania tureckimi dronami Bayraktar TB2, które mają być zakupione przez resort rolnictwa. Nowoczesne statki powietrzne będą wykorzystane do inwentaryzacji zwierzyny, poszukiwania padłych dzików oraz lokalizacji watah przed wielkopowierzchniowymi polowaniami zbiorowymi.

Reklama

ZAPRASZAMY DO ZAKUPÓW

Galeria zdjęć

Więcej artykułów