Warning: Undefined array key "options" in /home/platne/serwer87464/public_html/wildmen.pl/wp-content/plugins/elementor-pro/modules/theme-builder/widgets/site-logo.php on line 192
Poprawiony regulamin | WildMen

WildMen

Poprawiony regulamin

Okazuje się, że 10 września minister Kowalczyk miał bardzo pracowity „dzień łowiecki”. Nie tylko zawiesił uchwały Naczelnej Rady Łowieckiej, ale również podpisał rozporządzenie, które znacząco zmieniło część zapisów w regulaminie polowań.
Reklama

O tej zmianie w różnych miejscach bardzo dużo się dyskutowało. Praktycznie wszystkie zmiany zostały już omówione na forach internetowych. Niektóre nawet po kilka razy, ponieważ w toku prac nad tym dokumentem, były wprowadzane znaczące zmiany.

Reklama

Mamy zatem kilka zmian, o których powinien wiedzieć każdy myśliwy. Pierwsza dotyczy indywidualnego polowania na dziki z psem, ale co jest chyba największą nowością również podkładaczem. Takie łowy dotychczas były uznawane za kłusownictwo. Od dzisiaj możemy legalnie wyruszyć z podkładaczem i spróbować szczęścia np. w kukurydzy. Minister zezwolił na ten rodzaj polowania od 15 sierpnia do 31 stycznia, co niewątpliwie ograniczy szkody w kukurydzy, ale również pozwoli redukować populację dzików.

Niewątpliwie minister wprowadzając nowe przepisy intensywnie myślał o zwalczaniu afrykańskiego pomoru. Dlatego będziemy mogli w całym kraju – niezależnie od stref – legalnie używać nokto i termowizji zamontowanej na broni. A całkowitą nowością będzie możliwość dochodzenia postrzałków z zamontowaną na broni latarką.

Reklama

W nowym regulaminie znalazł się również zapis, który całkowicie odmieni nie tylko komercyjne polowania. W tym sezonie nie będzie już można polować na bażanty, które były wypuszczane do łowiska bezpośrednio przed łowami. Obecne przepisy jasno precyzują, że wsiedlenia zwierzyny należy dokonać najpóźniej – dwa tygodnie przed polowaniem.

Na koniec – bardzo słusznie – minister jasno określił kiedy rozpoczyna się zbiorówka. W tym sezonie odprawa, przerwy ale również mamy nadzieję że pokot nie będą już częścią polowania zbiorowego. Analizą nowych zapisów zajmą się teraz prawnicy. Wszyscy myśliwi liczyli, że w uroczystym zakończeniu polowania będą mogły brać udział nasze dzieci!

Reklama

 

Fot Rafał Łapiński

Reklama

ZAPRASZAMY DO ZAKUPÓW

Galeria zdjęć

Więcej artykułów