piątek, 11 lipca, 2025
Strona głównaAktualnościNiemcy kochają myśliwych

Autor

Niemcy kochają myśliwych

Niemiecki związek – który skupia większość myśliwych w tym kraju – aktywnie działa, aby poprawiać wizerunek łowiectwa w oczach społeczeństwa. Nie tylko działa, ale również monitoruje efekty i właśnie opublikowali wyniki najnowszego sondażu.

Ogólnie rzecz biorąc, ponad połowa ankietowanych Niemców ma dziś pozytywne nastawienie do łowiectwa. To o jedną piątą więcej niż w 2003 roku. Bardzo cenną informacją jest również odsetek osób, którzy postrzegają polowanie krytycznie, a ten zmniejszył się w tym samym okresie o ponad połowę – do 22 procent.

Odpowiedzi uczestników badania – w porównaniu z 2003 rokiem – wykazały same pozytywne trendy!

Reklama

Zdecydowana większość respondentów 90 procent jest przekonana, że myśliwi kochają naturę – to o cztery procent więcej niż w poprzednim badaniu. Prawie 85 procent uważa, że polowanie chroni przyrodę przed zniszczeniem – plus 5 procent! Ponad trzy czwarte (79 procent) ankietowanych uważa, że myśliwi inwestują dużo czasu w ochronę przyrody – plus 11 procent, a 71 procent ankietowanych stwierdziło, że myśliwi pomagają rzadkim gatunkom – wzrost o 5 procent!

To już szóste badanie od 1999 roku. Jak zwykle zostało przeprowadzone na reprezentatywnej grupie 1000 uczestników, przez niezależny instytut IfA Marktforschung Bremer + Partner na zlecenie Niemieckiego Związku Łowieckiego (DJV).

Reklama

Nasz związek wydał tymczasem bardzo interesujący dokument pod tytułem „Kierunki działania PZŁ na lata 2020 – 2023”, w którym zapisano, że będziemy walczyć z afrykańskim pomorem i kontynuować dotychczasowe przedsięwzięcia z zakresu promocji łowiectwa, które są realizowane na wszystkich szczeblach naszej organizacji.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
WIĘCEJ ARTYKUŁÓW

Wilki w parlamencie

Czwarty raz problem wilków była tematem, nad którym debatowała sejmowa komisja środowiska. Obrońcy wilków byli doskonale przygotowani, a myśliwi zostali popisowo „rozstrzelani”.

36 000 wypadków drogowych

W 2024 roku sarny i dziki były przyczyną ponad 36 000 wypadków drogowych, w których zginęło 8 osób, a 549 zostało rannych.

Trzy misie do zabicia

Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska wykonuje ruchy pozorne. Zezwolenie na zabicie konfliktowych osobników zostało obwarowane formalnościami, które uniemożliwiają eliminację niedźwiedzi.

Macron redukuje wilki

Prezydent Francji nie ma żadnych wątpliwości. „Należy uniemożliwić wilkom kolonizację obszarów, na których są pasterze.”

Niedźwiedź zabił włoskiego motocykl...

Omar Farang Zin 48-letni obywatel Włoch został zabity przez niedźwiedzia w Rumunii. Chciał zrobić sobie zdjęcie…

Myśliwy u lekarza

Prezydent Czech podpisał poprawkę do ustawy o broni palnej. Teraz lekarze będą musieli sprawdzać, czy ich pacjenci mają pozwolenie na broń....