PRZYPINKI DLA LUDZI NATURY

Fundusze pozyskane ze sprzedaży wspierają nasze projekty związane z ochroną przyrody i ratowaniem zagrożonych gatunków!

Fot. Rafał Łapiński
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on email
Share on print

Niemcy kochają myśliwych

Polowanie u naszych zachodnich sąsiadów jest coraz bardziej popularne. Ponad połowa ankietowanych ma dziś pozytywne nastawienie do łowiectwa - to o jedną piątą więcej niż w 2003 roku!

Niemiecki związek – który skupia większość myśliwych w tym kraju – aktywnie działa, aby poprawiać wizerunek łowiectwa w oczach społeczeństwa. Nie tylko działa, ale również monitoruje efekty i właśnie opublikowali wyniki najnowszego sondażu.

Ogólnie rzecz biorąc, ponad połowa ankietowanych Niemców ma dziś pozytywne nastawienie do łowiectwa. To o jedną piątą więcej niż w 2003 roku. Bardzo cenną informacją jest również odsetek osób, którzy postrzegają polowanie krytycznie, a ten zmniejszył się w tym samym okresie o ponad połowę – do 22 procent.

Odpowiedzi uczestników badania – w porównaniu z 2003 rokiem – wykazały same pozytywne trendy!

Zdecydowana większość respondentów 90 procent jest przekonana, że myśliwi kochają naturę – to o cztery procent więcej niż w poprzednim badaniu. Prawie 85 procent uważa, że polowanie chroni przyrodę przed zniszczeniem – plus 5 procent! Ponad trzy czwarte (79 procent) ankietowanych uważa, że myśliwi inwestują dużo czasu w ochronę przyrody – plus 11 procent, a 71 procent ankietowanych stwierdziło, że myśliwi pomagają rzadkim gatunkom – wzrost o 5 procent!

To już szóste badanie od 1999 roku. Jak zwykle zostało przeprowadzone na reprezentatywnej grupie 1000 uczestników, przez niezależny instytut IfA Marktforschung Bremer + Partner na zlecenie Niemieckiego Związku Łowieckiego (DJV).

Nasz związek wydał tymczasem bardzo interesujący dokument pod tytułem „Kierunki działania PZŁ na lata 2020 – 2023”, w którym zapisano, że będziemy walczyć z afrykańskim pomorem i kontynuować dotychczasowe przedsięwzięcia z zakresu promocji łowiectwa, które są realizowane na wszystkich szczeblach naszej organizacji.

JEŚLI ZAMIESZCZANE TREŚCI NA PORTALU WildMen SĄ DLA CIEBIE INTERESUJĄCE, WESPRZYJ NAS I

KUP KALENDARZ NA 2021 ROK!

Galeria zdjęć

Więcej artykułów