WildMen

edf

Łowczy i kynolog

Jerzy Okoński 1938 - 2022

Z wielkim żalem zawiadamiam o śmierci byłego Łowczego Okręgowego w Płocku oraz tamtejszego Przewodniczącego oddziału ZKwP.

Jerzy Okoński od 1964 roku był członkiem Polskiego Związku Łowieckiego. W latach 1976 – 1984 pełnił funkcję Przewodniczącego Zarządu Wojewódzkiego PZŁ. Za zasługi na niwie łowieckiej został odznaczony Brązowym, Srebrnym i Złotym Medalem Zasługi Łowieckiej oraz najwyższym łowieckim odznaczeniem Złom.

Jego pasją było zarówno łowiectwo jak i kynologia. Był organizatorem wystaw psów rasowych, prób i konkursów pracy, oraz hodowcą psów myśliwskich. Od 1990 roku był Przewodniczącym Oddziału w Płocku Związku Kynologicznego w Polsce.

Jako sędzia Międzynarodowy Pracy Psów myśliwskich był bardzo wysoko cenionym fachowcem. Sędziował w kraju, ale również był zapraszany na zagraniczne konkursy: IKP, Memoriał Clausa Kifera,, Klemmana w Niemczech, oraz Milana Novotnego w Czechach…

Swoją wielką wiedzą kynologiczną zawsze dzielił się z myśliwymi. Chętnie opowiadał również o swoich przygodach łowieckich , a miał olbrzymi talent strzelecki, więc wielu łowców miało zaszczyt gratulować mu tytułu króla polowania.

Do ostatnich swoich dni pracował bardzo intensywnie na rzecz ZKwP i popularyzacji rodowodowego psa myśliwskiego. Uczestniczył w niezliczonej ilości spotkań poświęconych kynologii. Zawsze wyważony i pełen kultury. Prawdziwy dżentelmen, w pełnym tego słowa znaczeniu. Ostatni raz rozmawialiśmy kilka tygodni temu. Umówiliśmy się na spotkanie…

Spoczywaj w spokoju i niech knieja Ci wiecznie szumi.

ZAPRASZAMY DO ZAKUPÓW

Galeria zdjęć

Więcej artykułów