WildMen

Fot. Jarosław Rybusiński

Leszek Wesołowski 1948 – 2022

Całe środowisko strzeleckie jest w głębokiej żałobie. Zmarł wielki znawca broni i nauczyciel kilku pokoleń strzelców oraz myśliwych.

Leszek Wesołowski całe swoje zawodowe życie poświęcił Polskiemu Związkowi Łowieckiemu, do którego wstąpił w 1977 roku. Pracował w centrali spółdzielni „Jedność Łowiecka”, był kierownikiem rusznikarni na Nowym Świecie.

Pracownicy spółdzielni postanowili w 1980 roku założyć koło łowieckie „Jedność”. Jednym z założycieli był Leszek Wesołowski. To w tym kole pełnił funkcję sekretarza, łowczego i prezesa.

Leszek Wesołowski był myśliwym zaangażowany w pracę na rzecz swojego koła i obwodu, ale znała go prawie cała łowiecka Polska. Od 1985 roku był członkiem Komisji Strzelectwa Myśliwskiego przy Naczelnej Radzie Łowieckiej.

Był instruktorem i sędzią strzelectwa myśliwskiego, współautorem broszur i materiałów szkoleniowych. Wielokrotnie powierzano mu funkcję głównego sędziego Mistrzostw Polski i Krajowych Konkursów Kół Łowieckich. Swoje artykuły publikował w miesięczniku „Łowiec Polski”, „Arsenał” i „Brać łowiecka”.

W Środowisku myśliwych był niekwestionowanym autorytetem. Od 1985 roku był członkiem komisji szkoleniowej przy Zarządzie Okręgowym w Warszawie. Jako lektor-ekspert wykładał na kursach dla nowowstępujących i selekcjonerów. Z wielkim znawstwem opowiadał o bonii, amunicji, balistyce i strzelectwie. Był wyjątkowym nauczycielem i wychowawcą!

Etyczny myśliwy i skromny człowiek. Nadany mu w 2000 roku Złom był inspiracją do dalszej pracy. Wychowywał młodzież i dbał o pozytywne postrzeganie Polskiego Związku Łowieckiego w naszym społeczeństwie.

Niech knieja wiecznie szumi nad Jego mogiłą!

ZAPRASZAMY DO ZAKUPÓW

Galeria zdjęć

Więcej artykułów