PRZYPINKI DLA LUDZI NATURY

Fundusze pozyskane ze sprzedaży wspierają nasze projekty związane z ochroną przyrody i ratowaniem zagrożonych gatunków!

Fot Wikipedia
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on email
Share on print

Lasy i łowiectwo pod środowiskiem?

Prezydent Andrzej Duda zdecydował się zawetować projekt ustawy o działach, która przenosiła lasy i łowiectwo pod resort rolnictwa!

Potwierdziły się plotki jakie krążyły po Warszawie od kilku dni. Przyjęte przez Sejm zmiany dotyczące między innymi wyodrębnienia nowych działów administracji rządowej, czyli geologii, leśnictwa oraz łowiectwa i zostały wyrzucone przez Andrzeja Dudę do kosza!

Zdaniem Prezydenta Dudy, zasadność takiego rozwiązania budziło jego wątpliwości. Należy pamiętać, że Prezydent był bardzo mocno związany ze zmarłym prof. Janem Szyszko, który z pewnością takiego rozwiązania by nie poparł.

Kancelaria Prezydenta w opublikowanym oświadczeniu podkreśliła, że odpowiedzialność ministra właściwego do spraw środowiska za obszar leśnictwa oraz łowiectwa ma długą i dobrą tradycję, a w czasie prac parlamentarnych nad przedmiotową ustawą nie padły argumenty w dostateczny sposób przemawiające za proponowaną zmianą.

Aby odrzucić weto Prezydenta prezes Kaczyński potrzebuje aż 276 posłów, a posiada tylko 234, więc jeśli nie przekona do takiego rozwiązania głowy naszego państwa – leśnicy i myśliwi będą nadal podlegać pod resort odpowiadający za ochronę środowiska!

ZAPRASZAMY DO ZAKUPÓW

Galeria zdjęć

Więcej artykułów