WildMen

Fot Rafał Łapiński

Czeski wyjątek

Podczas niedzielnego posiedzenia czeskiego rządu uchwalono wprowadzenie czasowego ograniczenia w przemieszczaniu się osób na terenie całego kraju. Wyjątkiem jest polowanie indywidualne, które zdaniem ministra rolnictwa są koniecznym elementem ochrony zwierzyny.
Reklama

Czechy są po Włoszech, Hiszpanii i Austrii czwartym krajem w Europie, który wprowadził kwarantannę. Premier Andrej Babisz poinformował swoich rodaków, że mogą przemieszczać się idąc do pracy, szpitala bądź przychodni, a także gdy robią nieodzowne zakupy. Wolno też odwiedzić rodzinę, gdy jest taka konieczność, załatwić najpilniejsze sprawy urzędowe, pójść do parku lub wyprowadzić na spacer zwierzęta. W innych przypadkach opuszczenie mieszkania jest nie dozwolone!

Reklama

Czesko-Morawski Związek Łowiecki opublikował dzisiaj na swojej stronie internetowej zawiadomienie Ministerstwa Rolnictwa, w którym informuje myśliwych, że indywidualne polowania, oraz wykonywanie niezbędnych obowiązków związanych z łowiectwem, zalicza się do wyjątków zapisanych w rozporządzeniu o zwalczaniu koronawirusa.

Reklama

ZAPRASZAMY DO ZAKUPÓW

Galeria zdjęć

Więcej artykułów