PRZYPINKI DLA LUDZI NATURY

Fundusze pozyskane ze sprzedaży wspierają nasze projekty związane z ochroną przyrody i ratowaniem zagrożonych gatunków!

Fot Rafał Łapiński
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on email
Share on print

Czeski wyjątek

Podczas niedzielnego posiedzenia czeskiego rządu uchwalono wprowadzenie czasowego ograniczenia w przemieszczaniu się osób na terenie całego kraju. Wyjątkiem jest polowanie indywidualne, które zdaniem ministra rolnictwa są koniecznym elementem ochrony zwierzyny.

Czechy są po Włoszech, Hiszpanii i Austrii czwartym krajem w Europie, który wprowadził kwarantannę. Premier Andrej Babisz poinformował swoich rodaków, że mogą przemieszczać się idąc do pracy, szpitala bądź przychodni, a także gdy robią nieodzowne zakupy. Wolno też odwiedzić rodzinę, gdy jest taka konieczność, załatwić najpilniejsze sprawy urzędowe, pójść do parku lub wyprowadzić na spacer zwierzęta. W innych przypadkach opuszczenie mieszkania jest nie dozwolone!

Czesko-Morawski Związek Łowiecki opublikował dzisiaj na swojej stronie internetowej zawiadomienie Ministerstwa Rolnictwa, w którym informuje myśliwych, że indywidualne polowania, oraz wykonywanie niezbędnych obowiązków związanych z łowiectwem, zalicza się do wyjątków zapisanych w rozporządzeniu o zwalczaniu koronawirusa.

ZAPRASZAMY DO ZAKUPÓW

Galeria zdjęć

Więcej artykułów