Warning: Undefined array key "options" in /home/platne/serwer87464/public_html/wildmen.pl/wp-content/plugins/elementor-pro/modules/theme-builder/widgets/site-logo.php on line 192
Broń w Konstytucji | WildMen

WildMen

Broń w Konstytucji

Prawo do obrony przy użyciu broni Czesi wpisali do Konstytucji. W ten sposób chcą walczyć z Unią Europejską, która chce za wszelką cenę rozbroić obywateli.
Reklama

Zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami 21 lipca Senat Republiki Czeskiej zatwierdził poprawkę do Konstytucji. Zmiana zostanie teraz podpisana przez ich prezydenta, który w przeciwieństwie do zwykłych ustaw nie może zawetować ustawy konstytucyjnej.

Reklama

Prawo do obrony własnego życia lub życia innej osoby, będzie możliwa przy użyciu broni. Według czeskich polityków taki zapis wzmocni pozycję Czech w dyskusji na temat regulacji unijnych, które zmierzają do zakazywania noszenia broni. Czesi nie mają żadnych wątpliwości, że rozbrojenie obywateli nie podniesie bezpieczeństwa, ponieważ przestępcy zawsze będą zdobywać broń nielegalnie.

Rząd czeski bronił swoich obywateli przed szkodliwą dyrektywą unijną i założył wniosek do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, ale przegrali. Ich parlament musiał przeprowadzić stosowną nowelizację ustawy o broni, która tylko w niezbędnym zakresie wypełnia dyrektywę.

Reklama

Nowelizacja Konstytucji była wynikiem petycji podpisanej przez ponad 10o tysięcy Czechów, którzy w ten sposób zaprotestowali przeciwko działaniom Komisji Europejskiej. Myśliwi oraz inni posiadacze broni nie akceptują ograniczenia prawa do posiadania broni. Uzasadnienia Komisji Europejskiej, że nowe regulacje ograniczą terroryzm, są dla Czechów zwyczajnie śmieszne.

U naszych południowych sąsiadów pozwolenie na broń posiada 307 tysięcy obywateli, a w ich szafach znajduje się ponad 900 tysięcy sztuk broni. Każdy zdrowy i niekarany obywatel dostaje pozwolenie na broń i może ją legalnie posiadać oraz nosić na terenie w Republiki Czeskiej.

Reklama

Nasz rząd nie widzi żadnych problemów posiadaczy broni. Dyrektywy unijne akceptuje i w zaciszu gabinetów przygotowuje nowelizację ustawy o broni i amunicji, która z pewnością wprowadzi kolejne ograniczenia. Legalnie posiada broń w Polsce tylko 235 tysięcy obywateli. Zdecydowana większość to myśliwi – 130 tysięcy. Na przestrzeni ostatnich pięciu lat przybyło w naszym kraju około 200 tys. egzemplarzy broni, której posiadaczami są najczęściej sportowcy i kolekcjonerzy. Jest ich prawie 70 tysięcy. Nikogo nie zamordowali i nie organizują akcji terrorystycznych.

Moim zdaniem należy zawiązać koalicję z Czechami!

Reklama
Reklama

ZAPRASZAMY DO ZAKUPÓW

Galeria zdjęć

Więcej artykułów