WildMen

Blokowanie polowań zabronione

Nie tylko Polska i Francja wprowadziła prawo zakazujące blokowania polowania. Teraz również w największej hiszpańskiej prowincja Kastylia i León aktywiści antyłowieckich organizacji będą karni.

Od 8 sierpnia zakłócanie polowań będzie uznawane za przestępstwo. Bez wątpienia skończy się blokowanie wjazdu lub nielegalne wejścia na wyznaczony obszar łowiecki.

Nowe prawo za utrudnianie normalnego przebiegu polowania przewiduje możliwość nałożenia grzywny w wysokości od 2 000 euro do 10 000,00 euro!

Francuski Senat zatwierdził podobne rozwiązanie pod koniec 2019 roku. Ustawa o surowym karaniu aktywistów organizacji antyłowieckich oraz terrorystów atakujących hodowców zwierząt była stanowczą odpowiedzią na akcje bojowników, którzy blokowali polowania oraz atakowali rolników.

Nad Sekwaną w przypadku blokowania polowań taka aktywność jest karana grzywną w wysokości 5 000 euro, ale również można trafić na sześć miesięcy do więzienia. Jednak jeśli ekoterroryści zaatakują rolników lub przedsiębiorców hodujących zwierzęta – kara może wynieść 15 000 euro i rok więzienia!

ZAPRASZAMY DO ZAKUPÓW

Galeria zdjęć

Więcej artykułów