WildMen

Fot SAVAGE Arms

Nowy dwutakt – SAVAGE Impulse

Jedną z największych tegorocznych nowości może być Savage Impulse. Amerykanie postanowili wkroczyć na scenę i powalczyć z europejskimi producentami dwutaktów.
Reklama

Amerykańska firma SAVAGE produkująca znaną z precyzji broń postanowiła wszystkich zaskoczyć opracowując własny innowacyjny dwutakt Impulse. Myśliwi za oceanu kochają broń przeładowywaną przy pomocy dźwigni lever action i pewnie z tego powodu dwutakty nie podbiły tego rynku.

Reklama

Nie mniej jednak SAVAGE postanowił konkurować z największymi producentami broni i stoczyć bitwę o myśliwych, którzy do tej pory zastanawiali nad kupnem Blasera R8, Browninga Marala, czy Merkla Helix. Teraz będą mieli jeszcze do dyspozycji Impulse, w którym amerykanie wykorzystali 13 patentów.

Sercem nowego SAVAGE Impulse jest prosty system „Hexlock”. Wykorzystuje sześć hartowanych łożysk do zablokowania zamka wewnątrz lufy. Umożliwia tak jak inne dwutakty szybkie przeładowanie i oddanie kolejnego strzału, co jest wielką zaletą szczególnie podczas polowań zbiorowych.

Reklama
SAVAGE Impulse

Konstruktorzy Savage Impulse zapewniają, że nawet przy używaniu kalibrów Magnum broń jest niezawodna i wyjątkowo bezpieczna. Wszyscy producenci broni kładą dzisiaj wielki nacisk na ten aspekt, dlatego znajdziemy tu dwupozycyjny bezpiecznik, ale również wprowadzoną w 2002 roku unikalną konstrukcję regulowanego spustu AccuTrigger.

W Impulse znajdziemy znany z kultowego modelu Savage 110 system AccuFit, który umożliwia precyzyjne dopasowanie długości kolby i wysokości poduszki policzkowej. Jedną z cech, która z pewnością zainteresuje leworęcznych myśliwych jest możliwość samodzielnego przełożenia zamka na drugą stronę.

Reklama

Miłośnicy dwutaktów będą mieli do wyboru trzy modele, które mają kosztować w Europie około dwóch tysięcy euro. Wszystkie wyposażone są w gwint wylotowy, co pozwala dokręcić tłumik.

SAVAGE Impulse – Big Game

Pierwszy model to „Big Game” – dostępny będzie w kalibrach 6,5 Creedmoor, .243 Winchester, .308 Winchester, .300 Winchester Short Magnum (WSM) .30-06 Springfield i .300 Winchester Magnum. W tym modelu otrzymamy ryflowaną lufę wykończoną Cerakote i syntetyczne łoże w kolorze” Hazel Green „.

Reklama
SAVAGE Impulse – Predator

Drugim modelem jest „Predator”. Dostępny będzie w kalibrach .22-250 Remington, .243 Winchester, .308 Winchester i 6,5 Creedmoor. Lufa ma matowe czarne wykończenie a syntetyczne łoże w kamuflażu „Mossy Oak Terra Gila”.

SAVAGE Impulse – Hog Hunter

Trzeci model to „Hog Hunter”, który będzie można kupić w kalibrach 6,5 Creedmoor, .308 Winchester, .30-06 Springfield i .300 Winchester Magnum. Korpus i lufa mają czarne matowe wykończenie, a syntetyczne łoże jest w kolorze „OD Green”

SAVAGE Arms w dobie pandemii zadbał o promocję. Przedprodukcyjne egzemplarze udostępnił do testów, z których możemy się dowiedzieć, że Impulse to wyjątkowo skuteczna broń, a jak wiadomo tylko celne karabiny są interesujące.

Nowy model na europejskim rynku ma być dostępny na wiosnę!

https://www.youtube.com/watch?v=x1SVasdjW2s
Amerykański dwutakt – SAVAGE Impulse
Reklama

ZAPRASZAMY DO ZAKUPÓW

Galeria zdjęć

Więcej artykułów