PRZYPINKI DLA LUDZI NATURY

Fundusze pozyskane ze sprzedaży wspierają nasze projekty związane z ochroną przyrody i ratowaniem zagrożonych gatunków!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on email
Share on print

Jubileuszowa edycja

Z okazji 85-lecia Česká Zbrojovka wyprodukowała 2000 ekskluzywnych sztucerów CZ 557 oraz pistoletów CZ 75.

Česká Zbrojovka to obecnie jedna z najważniejszych firm zbrojeniowych na świecie. Obchodzi w tym roku 85 rocznicę powstania. Budowa fabryki na Morawach rozpoczęła się w 1936 w ramach strategicznego planu przeniesienia czechosłowackich zdolności produkcyjnych do wschodnich regionów kraju, co było wynikiem przygotowań do wojny z nazistowskimi Niemcami.

Ponieważ był to jeden z najmniejszych projektów, realizacja przebiegała szybko, a nowa fabryka rozpoczęła działalność na początku 1937 roku produkując karabiny maszynowe do samolotów.

Dynamiczny rozwój nastąpił po 1948 roku. Fabryka koncentrowała swoją działalność na produkcji broni strzeleckiej stając się kluczowym dostawcą dla krajowych sił zbrojnych.

Eksportowała również broń w dużych ilościach na rynki komercyjne na całym świecie, a wiele produktów z tamtych czasów można określić mianem legend.

W latach 90 nastąpił kryzys, ale Czesi zdołali go przezwyciężyć. Przekształcili się w nowoczesną i wysoce efektywną spółkę z radykalnie zaktualizowanym portfolio. Jednym z jej największych osiągnięć był powrót do szeregów dostawców automatycznej broni palnej dla czeskich i międzynarodowych sił zbrojnych.

W 2018 roku Česká Zbrojovka stała się częścią międzynarodowego holdingu, którego celem było osiągnięcie pozycji światowego lidera w produkcji broni. Ważnym krokiem było przejęcie słynnej amerykańskiej firmy Colt.

Broń czeskiej firmy jest obecnie eksportowana do prawie 100 krajów na całym świecie, co pozwala osiągać imponujące wyniki finansowe.

ZAPRASZAMY DO ZAKUPÓW

Galeria zdjęć

Więcej artykułów