PRZYPINKI DLA LUDZI NATURY

Fundusze pozyskane ze sprzedaży wspierają nasze projekty związane z ochroną przyrody i ratowaniem zagrożonych gatunków!

Fot Safari Club International
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on email
Share on print

Jubileusz SCI

Pamiątkowy pistolet z okazji 50-lecia SCI był jedną z wielu atrakcji na tegorocznej aukcji, na której zebrano 15 milionów dolarów.

Safari Club International w lutym zorganizował doroczną konwencję, która była jednocześnie jubileuszem 50-lecia tej organizacji. To wydarzenie odbyło się w Mandalay Convention Center w Las Vegas i było ogromnym sukcesem.

Ponad 700 sprzedawców z całego świata zgromadziło się w sali konferencyjnej, aby zapewnić uczestnikom jedyne w swoim rodzaju możliwości zarezerwowania polowań w egzotycznych miejscach. Najlepsze firmy z branży outdoorowej przywiozły swoje najnowsze produkty, począwszy od broni palnej i akcesoriów, a skończywszy na optyce i amunicji.

Uczestnicy konwencji mogli uczestniczyć seminariach edukacyjnych, które omawiały wyzwania i problemy związane z polowaniem, wędkarstwem i strzelectwem. Główną atrakcją konwencji jest bankiet z aukcjami, na których w tym roku zebrano ponad 15 milionów dolarów na rzecz promowania łowiectwa oraz finansowania programów ochrony przyrody.

Jedną z atrakcji była możliwość wylicytowania specjalnie na tą okazję wygrawerowanego Colta 1911, który był pistoletem Sił Zbrojnych USA w latach 1911-1985.

Jego powierzchnia została oczyszczona z innych oznaczeń, aby zapewnić otwartą przestrzeń do pracy grawerów. Wzór grawerunku został opracowany w Colcie, na który składają się wizerunki amerykańskich gatunków i pamiątkowe oznaczenia SCI.

Standardowe drewniane rękojeści zostały zastąpione parą najwyższej jakości poroża. Z lewej strony został wygrawerowany jeleń wapiti, a na prawym panelu znajduje się bighorn z Gór Skalistych. Od spodu znajduje się stojący grizzly, a pamiątkowa informacja dotycząca 50-lecia SCI została inkrustowana złotem na górnym panelu zamka.

ZAPRASZAMY DO ZAKUPÓW

Galeria zdjęć

Więcej artykułów