Warning: Undefined array key "options" in /home/platne/serwer87464/public_html/wildmen.pl/wp-content/plugins/elementor-pro/modules/theme-builder/widgets/site-logo.php on line 192
Europejski lider | WildMen

WildMen

Fot. Beretta

Europejski lider

Wartość ekonomiczna przemysłu broni i amunicji do użytku cywilnego we Włoszech wynosi 7,5 miliarda euro. Roczny obrót to około 600 milionów.
Reklama

Włoska broń i amunicja produkowana dla myśliwych oraz strzelców w 86 procentach przeznaczona jest na rynki zagraniczne. Dane zostały zebrane przez Uniwersytet „Carlo Bo” w Urbino, który zbadał lata 2016-2019.

Reklama

Wzrosły również wydatki poniesione przez strzelców i myśliwych, które w tym okresie wzrosły o 3,1% na łączną kwotę ponad 3 mld euro .

Większość europejskich producentów i organizacji łowieckich finansuje takie badania, ponieważ wyniki uświadamiają wartość ekonomiczną, która najlepiej trafia do polityków. Wzrost włoskiego sektora – szczególnie w dobie kryzysu – w realny sposób wspiera system gospodarczy i zyskuje nowych sprzymierzeńców.

Reklama

W tej debacie drugim ważnym wskaźnikiem są miejsca pracy. Włoski przemysł broni i amunicji myśliwskiej daje zatrudnienie dla 19 tysięcy pracowników! A w pokrewnych sektorach produkujących akcesoria dla łowiectwa i strzelectwa zatrudnionych jest ponad 80 tysięcy osób.

Pozytywne, a przede wszystkim wzrostowe trendy, jakie pokazało najnowsze badanie są z pewnością wynikiem stałego poprawiania efektywności procesów produkcyjnych jaki zachodzi we włoskich firmach, ale również potwierdzeniem jakości uznawanej na całym świecie.

Reklama
Reklama

ZAPRASZAMY DO ZAKUPÓW

Galeria zdjęć

Więcej artykułów