WildMen

Colt Al Capone

Ulubiona broń największego gangstera w historii 75 lat po jego śmierci trafia na aukcję.
Reklama

Jego imię i nazwisko są synonimem przemocy w czasach prohibicji. Jednak w rodzinie był przykładnym ojcem i dziadkiem, pieszczotliwie nazywanym „Papa”. Wnuczki Capone wystawiają na aukcję ponad 180 osobistych przedmiotów, w tym Colta 1911, którego Capone nazwał „ulubieniec”.

Reklama

„Było wiele ataków na mojego dziadka – mówi wnuczka Diane Capone – dlatego musiał być przygotowany. To była jego broń numer jeden do ochrony osobistej.”

Pistolet Al Capone rozpoczął życie jako „rządowy” model Colta 1911, a następnie został lekko zmodyfikowany, a wiele dostosowań prawdopodobnie dodano na prośbę Ala. Usunięto pętlę na smycz, zmodyfikowano spust, a niewielkie wojskowe przyrządy celownicze zostały zastąpione regulowanym zestawem. Dodatkowo pistolet został wygrawerowany, a osobistym akcentem były wykonane na zamówienie okładziny rękojeści z poroża jelenia.

Reklama

Po śmierci Ala w 1947 r. jego pistolety, a także szereg innych przedmiotów z posiadłości, zostały przekazane żonie, a następnie były własnością syna. Po jego śmierć w 2004 roku pamiątki znajdowały się w posiadaniu wnuczek Ala Capone i to one zdecydowały, że czas, aby te wyjątkowe przedmioty opuściły rodzinę.

„Ja i moje siostry się starzejemy – mówi Diane Capone – i nie chcemy, aby te rzeczy trafiły do ludzi, którzy nie będą znały ich historii. Szczerze mówiąc największym impulsem były pożary w północnej Kalifornii. Byłam przerażona, że ogień może strawić wszystkie pamiątki”.

Reklama

Szacunkowa cena ulubionego Colta Al Capone może wynieść nawet 150 tysięcy USD. Licytacja rozpocznie się od kwoty 50 tysięcy. Aukcja odbędzie się w Sutter Club w Sacramento w Kalifornii, 8 października 2021 r. o godzinie 18:00.

https://vimeo.com/586881414/5a46debefc
Reklama

ZAPRASZAMY DO ZAKUPÓW

Galeria zdjęć

Więcej artykułów