WildMen

Fot. Beretta

Beretta SL3 Tutenchamon – dzieło sztuki

Beretta to jeden z najstarszych producentów broni. Działa od 1526 roku i nie po raz pierwszy stworzyła unikatową strzelbę. Tym razem upamiętniając odkrycie grobowca faraona.

Reklama

Dubeltówka została zaprezentowana i wylicytowana przez Alexa Roya podczas Międzynarodowej Konwencji Safari Club International (SCI). Beretta stworzyła broń, aby tym razem oddać hołd odkrywcom grobowca Tutenchamona.

Reklama

Grawerunek wykonał mistrz Luca Casari, który spędził kilka tygodni w Egipcie, aby zaprojektować swoje dzieło, a po powrocie poświecił tysiąc godzin na wykonanie grawerunku oraz inkrustacji ze złota i srebra.

Na płytach bocznych są bogowie starożytnego Egiptu. Horus przedstawiony z głową i skrzydłami sokoła, który był czczony głównie jako bóg rodziny królewskiej oraz Anubis z psią głową – obrońca grobowców i przewodnik po zaświatach. Nie mogło również zabraknąć samego Faraona i Królowej Neferetiti.

Reklama

Strzelba jest wykonana w oparciu o mechanizm modelu Premium SL3, w kalibrze 12, z lufami 76 cm i drewnem z orzecha włoskiego klasy piątej. Kufer na broń wykonany jest z naturalnie garbowanej skóry bydlęcej, który otwiera się jak sarkofag…

Luca Casari poświecił tysiąc godzin na wykonanie grawerunku oraz inkrustacji ze złota i srebra.

Tutenchamon Beretty to prawdziwe dzieło sztuki. Jej nowy właściciel bardzo się cieszy i obiecuje, że broń wystawi w siedzibie swojej firmy, aby się dzielić tym pięknem.

Reklama

Grupę Beretta stać na promocję marki, ponieważ w ostatnich latach ma doskonałe wyniki finansowe. Holding zatrudnia prawie 6500 pracowników na całym świecie. W 2022 roku kolejny raz w swojej historii odnotował wzrost sprzedaży…

Na płytach bocznych są bogowie starożytnego Egiptu. Horus przedstawiony z głową i skrzydłami sokoła, który był czczony głównie jako bóg rodziny królewskiej

Przychody na poziomie 1,4 miliarda euro pochodzą przede wszystkim ze sprzedaży do sektora cywilnego, który stanowi prawie 80 procent. Beretta nie szczędzi środków na badania i rozwój. w zeszłym roku wydali ponad 25 milionów euro na rozwoju produktów, innowacyjne rozwiązania oraz poprawę jakości i niezawodności swojego asortymentu.

Reklama
Kufer wykonany jest z naturalnie garbowanej skóry bydlęcej, który otwiera się jak sarkofag…
Reklama

ZAPRASZAMY DO ZAKUPÓW

Galeria zdjęć

Więcej artykułów