WildMen

Fot Beretta

Beretta 486 Copernicus

Polujemy od zawsze, choć z biegiem czasu nasze metody ewoluowały, doskonaliły się i przekształcały, to narzędzia jakich używamy są zdobione, a ich twórcy inspirację zawsze czerpią z natury.

Reklama

W 2026 roku Beretta będzie obchodzić swoje pięćsetne urodziny. Jest to obecnie najstarsza firma produkująca broń na świecie. Od 16 pokoleń wykwalifikowani rzemieślnicy zajmują się obróbką metalu i wytwarzają broń do codziennego użytku, ale także klejnoty. Kolejny właśnie został zaprezentowany…

Reklama

Marzenia kolekcjonerów

W zeszłym roku obchodziliśmy 550 rocznicę urodzin Mikołaja Kopernika. Jego dzieło o obrotach sfer niebieskich dokonało przełomu i wywołało największą rewolucję naukową od czasów starożytnych, którą nazywamy przewrotem kopernikańskim. Z okazji okrągłego jubileuszu Beretta zadedykowała swoje niezwykłe dzieło wielkiemu Polakowi.

Beretta 486 ma idealne proporcje, harmonię i elegancję

Prezentację otworzył Franco Gussalli Beretta, prezes i dyrektor generalny Fabbrica d’armi Pietro Beretta – „Mój dziadek, ówczesny prezes, zasugerował mi wizytę w dziale produkcji wyrobów luksusowych, ponieważ uważał, że ten poziom produkcji zniknie wraz z ostatnim pokoleniem rusznikarzy, których zatrudnił. Z dumą mogę dziś powiedzieć, że dzięki zaangażowaniu i wizji mojego ojca i brata, udało się nam nie tylko utrzymać, ale również rozwijać w firmie wiedzę i umiejętności, aby kontynuować produkcję broni na najwyższym poziomie, integrując go i wzmacniając dzięki wkładowi badań oraz najnowocześniejszej technologii, jaką jest w stanie zaoferować marka Beretta. Wytwarzana broń opowiada o naszych korzeniach i mówi o naszej przyszłości. Jest to połączenie umiejętności najbardziej wykwalifikowanych rusznikarzy i wielowiekowego doświadczenia. W tym zakątku Val Trompia spełniają się marzenia wielu wielbicieli broni, którzy pozwalają nam pochwalić się wyjątkową kreatywnością i umiejętnościami.”

Reklama

„Kosmiczne” środowisko

Grawerunek horyzontalnej dubeltówki przedstawia ciała niebieskie: słońce, planety i asteroidy, które mają niesamowite kolory dzięki emaliom. Podpis astronoma Niccolò Copernicus jest inkrustowany złotem i srebrem na baskili, a lata rocznicy widnieją na kabłąku spustowym.

Stworzenie 486 Copernico wymagało 800 godzin pracy

Angielska kolba została wykonana z czarnego hebanu. Wykończona jest ponad 100 warstwami Tru-Oil, do którego dodano ciemnoniebieski barwnik, aby małe gwiazdy – wykonane z miedzi i srebra – były lepiej widoczne i tworzyły „kosmiczne” środowisko. Beretta 486 ma idealne proporcje, harmonię i elegancję!

Reklama

Stworzenie 486 Copernico wymagało 800 godzin pracy. Jak zwykle w takich projektach całości dopełnia skórzany ręcznie robiony niebieski kufer. Ozdobiony jest nadrukiem mapy nieba sporządzonej przez Kopernika. W przeciwieństwie do ciemnych odcieni broni, wnętrze ma wyściółkę w kolorze jasnego piasku…

„Dzięki produktom PBselect stal i drewno zyskują nowy wymiar i wznoszą się na poziom szlachetności, jakiego nigdy wcześniej nie widziano.” wyjaśnia oficjalny komunikat prasowy Beretty.

Reklama

Szczyt doskonałości

Siedem miesięcy pracy w dziale badawczo-rozwojowym poświęcono, aby stworzyć coś absolutnie niezwykłego. „Mikołaj Kopernik mówił: Mądrość natury jest taka, że nie produkuje niczego zbędnego i niepotrzebnego. Taki jest nasz duch, ponieważ jesteśmy częścią natury i na swój mały sposób chcemy działać jak natura: PB Selection to luksus, który nie tworzy rzeczy zbędnych i bezużytecznych, ale wytwarza innowacje oraz inspiruje.” – stwierdził Carlo Ferlito, dyrektor generalny i dyrektor generalny Fabbrica d’Armi Pietro Beretta SpA

Kufer zdobi nadruk mapy nieba sporządzonej przez Mikołaja Kopernika

Beretta tworzy niepowtarzalne dzieła sztuki. Wysoka jakość konstrukcji idzie w parze z pięknem ręcznego wykonania stale docenianego na całym świecie. PB Selection, to niewątpliwie dzisiaj szczyt doskonałości rusznikarskiej, którego historia rozpoczęła się w 1526 roku.

Za trzy lata będzie okrągły jubileusz, a Beretta podnosi sobie poprzeczkę, co roku zadziwiając wszystkich miłośników borni. Z wielką niecierpliwością oczekujemy na kolejne prezentacje.

https://www.youtube.com/watch?v=a9coqzF53nM
Reklama

ZAPRASZAMY DO ZAKUPÓW

Galeria zdjęć

Więcej artykułów