czwartek, 3 lipca, 2025
Strona głównasliderSokół ze Szwecji

Autor

Sokół ze Szwecji

Jeden ze starszych kolegów, od którego kupowałem belgijską dubeltówkę powiedział mi, że życie jest za krótkie, aby polować z byle jaką strzelbą. Nie wszyscy posiadamy nieograniczone środki, więc większość z nas szuka okazji. Kupuje używane jednostki i przeprowadza renowację, a potem cieszy się z posiadania luksusowej strzelby.

Reklama

Szejk arabski nie ma takich problemów i może zamówić sztucer w cenie siedmiu luksusowych samochodów, bo tyle ponoć kosztował „Sokół” wyprodukowany przez rusznikarzy, którzy swoją fabrykę prowadzą w południowej Szwecji.

Ekskluzywny „Sokół” – wyprodukowany przez szwedzkich rusznikarzy – kosztował 820 tysięcy dolarów.

Firma została założona w 1977 roku, a celem od początku działalności była produkcja najbardziej ekskluzywnej broni dla myśliwych i kolekcjonerów. Mistrz sztuki rusznikarskiej Viggo Olsson przez całe życie pasjonował się pięknie wykonanymi artefaktami. Swój warsztat założył w Kristianstad. Razem ze swoim synem Ulfem Viggo Olsson starannie dobiera pracowników, a kolejne dzieła sztuki budują ich pozycję na rynku broni.

Reklama

Wykonują unikatowe sztucery, które mają spełniać wszystkie wymagania klientów. Szwedzi mają wielki szacunek dla rzemiosła i wszystkich tych, którzy rozwijali sztukę tworzenia broni na przestrzeni ostatnich wieków. Każdy detal wykonują ręcznie, ale wykorzystują nowoczesną technikę, aby jeszcze bardziej rozwinąć unikatowe rzemiosło.

Broń ma zawsze odpowiednią długość i wagę, aby zapewnić idealną równowagę.

Każdego dnia poszukują nowych rozwiązań, a ich pasja prowadzi do perfekcji. Sztucer w ich mniemaniu ma być mocny i piękny w każdym detalu. Używają tylko najlepszych surowców, dlatego wielką uwagę przywiązują również do drewna. Poszukują idealnych korzeni orzecha włoskiego na całym świecie. Unikatowe kawałki drewna sezonują i suszą. Następnie profesjonalną obróbką podkreślają naturalne piękno orzecha.

Reklama

Jednak bez względu na to, jak piękny będzie sztucer na końcu każdy myśliwy ocenia go na podstawie jego niezawodności i precyzji w terenie. Wszystkie jednostki broni jakie opuszczają rusznikarnię są starannie zaprojektowane. Mają odpowiednią długość i wagę, aby zapewnić idealną równowagę dla każdego kalibru. Grawerunek, który budzi zachwyt jest zawsze unikalny i jest istotną częścią tożsamości VO Vapen.

Każdy element grawerunku budzi zachwyt.

Fot.http: vovapen.com

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
WIĘCEJ ARTYKUŁÓW

Zieloni ignorują wyniki badań

Badanie przeprowadzone w Wielkiej Brytanii udowodniło, że drastyczny spadek liczebności ptaków jest wynikiem presji ze strony drapieżników.

Rycerze w gumofilcach

Nie potrafimy zdefiniować roli łowiectwa w XXI wieku, a jednocześnie gubimy etos i tożsamość, który budowało wiele pokoleń myśliwych.

Moratorium – sabotowanie polowania

Przeciwnicy polowań w całej Europie próbują wprowadzać moratorium na polowania. Ich działania nie mają nic wspólnego z ochroną przyrody – to wyłącznie próba skracania listy gatunków łownych.

Myśliwy u lekarza

Prezydent Czech podpisał poprawkę do ustawy o broni palnej. Teraz lekarze będą musieli sprawdzać, czy ich pacjenci mają pozwolenie na broń....

Myśliwska zupa grzybowa

Smaku wielu dań nie da się uzyskać bez grzybów. Steki z rogacza, aż proszą się o towarzystwo prawdziwków, a zupa grzybowa, to prawdziwy rarytas w naszej kuchni myśliwskiej.

Myśliwy czy kłusownik

Powszechne użytkowanie termo i noktowizji wywołuje pytanie: czy nowoczesna technika zamieni myśliwych w kłusowników? Dyskusja nabiera tempa i budzi duże kontrowersje w naszym środowisku.