Warning: Undefined array key "options" in /home/platne/serwer87464/public_html/wildmen.pl/wp-content/plugins/elementor-pro/modules/theme-builder/widgets/site-logo.php on line 192
Rafał Malec prezesem NRŁ | WildMen

WildMen

Rafał Malec prezesem NRŁ

Naczelna Rada Łowiecka wczoraj postanowiła jednomyślnie wybrać Rafała Malca na funkcję prezesa oraz uchwalić składkę na 2024 rok!
Reklama

W 2019 roku Naczelna Rada Łowiecka wymieniła prezydium. Minister Henryk Kowalczyk postanowił sparaliżować organ, który z mocy ustawy łowieckiej miał kontrolować partyjnych nominatów. Przez cztery lata trwała batalia w sądzie, aby udowodnić, że ingerencja polityków „zjednoczonej prawicy” była bezprawna.

Reklama

Wyrok WSA

Zdecydowana większość myśliwych nie rozumiała istoty sporu, ponieważ komisarze Solidarnej Polski nieustannie dyskredytowali Naczelną Radę Łowiecką, aby uniemożliwić kontrolę wydatkowania naszych składek. Wyrok w tej sprawie rozwiał wszelkie wątpliwości. NRŁ ma prawo w trakcie kadencji zmieniać skład prezydium!

Nikt nie miał wątpliwości, jakie będzie rozstrzygnięcie w tej sprawie. Konsekwencją wyroku WSA była konieczność wyboru prezydium.

Reklama

Wczoraj w siedzibie Polskiego Związku Łowieckiego odbyło się kolejne posiedzenie NRŁ. Jednomyślnie Wybrano Rafała Malca na prezesa oraz Andrzeja Hinca, Andrzeja Skibińskiego, Radosława Cywińskiego i Bogdana Terleckiego, jako pozostałych członków prezydium.

W tym składzie Naczelna Rada Łowiecka będzie działać do końca pięcioletniej kadencji, która zakończy się 6 grudnia. Niestety w trzech okręgach nie wybrano „nowych” członków NRŁ, ale należy mieć nadzieję, że w listopadzie zostaną zorganizowane zjazdy w Lesznie, Wrocławiu i Wałbrzychu i „nowa” rada ukonstytuuje przed końcem roku.

Reklama

Zmniejszona składka

W 2022 Naczelna Rada Łowiecka na wniosek Pawła Lisiaka zdecydowała się podnieść składkę o 100 złotych. Powodem podwyżki był jubileusz 100-lecia PZŁ.

Wczoraj zdecydowano zmniejszyć jej wysokość do 400 złotych. Tym samym wysokość składki na 2024 razem z ubezpieczeniem wynosi 443 złote (ulgowa 243 złote).

Reklama

Naczelna Rada Łowiecka zdecydowała zmniejszyć budżet ZG PZŁ, któremu będzie w nadchodzącym roku przysługiwać tylko 20 procent składki. Pozostała część będzie wydatkowana w okręgach.

Sąd, Rzecznik i Kapituła

Na podstawie § 107 punkt 4 Statutu PZŁ rada dokonała wyboru kadencyjnych organów, które przeprowadza się nie później niż na 30 dni przed upływem kadencji. Grzegorz Sobolak został wybrany na Głównego Rzecznika Dyscyplinarnego, a Piotr Nowak na prezesa Głównego Sądu Łowieckiego. Przewodniczącym Kapituły Odznaczeń Łowieckich został Maciej Kaliski.

Naczelna Rada Łowiecka wystosowała również kolejne pismo do ministra Edwarda Siarki, w którym poinformowała, że Zarząd Główny nie przedłożył w ustawowym terminie sprawozdania ze swojej działalności za rok 2022. Paweł Lisiak jak zwykle nie był obecny na posiedzeniu rady.

Reklama

ZAPRASZAMY DO ZAKUPÓW

Galeria zdjęć

Więcej artykułów