sobota, 19 kwietnia, 2025
Strona głównaDzikie życiePolowania w Białowieży

Autor

Polowania w Białowieży

Najważniejszym dokumentem były „Dzienniki cara Mikołaja I”. To dzieło – liczące ponad 2700 stron – stanowiło wyjątkowe źródło ukazujące codzienne życie cara, jego rodziny oraz dworu. Opisy polowań tam zawarte rozwiewają istniejące dotychczas wątpliwości, a często korygują błędy powtarzane w różnych wcześniejszych publikacjach.

Wszystkich miłośników historii łowiectwa zainteresują ciekawe informacje na temat polowań, ale również ich organizacji i szczegółów rozwoju carskiego łowiska, które było ważnym miejscem dla polującej rodziny Romanowów.

Autorzy od lat zajmują się problematyką historii polowań w Spale, Skierniewicach i Białowieży, w sumie na ten temat opublikowali już siedem książek. Ostatni album liczy 272 strony, składa się z 16 rozdziałów i zawiera ponad 230 fotografii, map oraz planów.

Reklama

Książkę można nabyć składając zamówienie na adres: msloniewski@obp.com.pl
Cena 89 PLN brutto + koszty wysyłki

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
WIĘCEJ ARTYKUŁÓW

Czarne chmury nad wilkiem

Komisja Europejska nie oglądając się na zielonych aktywistów obniża status ochrony wilka. Hiszpania nie czeka na zmianę dyrektywy i już przywróciło polowania.

Rewolucja w selekcji jeleni

Niemcy chcą odbudować zdegenerowanie genetyczne populacje jeleni poprzez odbudowę korytarzy migracyjnych i nie strzelanie młodych byków.

Przekaż 1,5 % na fundację PZŁ

Koleżanki i Koledzy zbliża się czas rozliczenia podatków, co daje możliwość przekazania 1,5 % na „Fundację Hodowli i Reintrodukcji Zwierząt...

Tajemnice bażantów

Przedwiośnie, to bardzo trudny okres w życiu bażantów. Muszą szybko odbudować masę ciała i zapasy tłuszczu. Dokarmianie w tym okresie zwiększa na sukces lęgowy.

350 niedźwiedzi do odstrzału

Nasi sąsiedzi odstrzelą 350 niedźwiedzi i wprowadzają stan wyjątkowy po znalezieniu szczątków mężczyzny, którego zabił i zjadł niedźwiedź.

Fakty i mity o dzikach

Nie możemy zahamować trwającego od kilku dziesięcioleci wzrostu populacji dzików, ponieważ zarządzając tym gatunkiem opieramy się mitach.