wtorek, 1 lipca, 2025
Strona głównaDzikie życiePolowania w Białowieży

Autor

Polowania w Białowieży

Najważniejszym dokumentem były „Dzienniki cara Mikołaja I”. To dzieło – liczące ponad 2700 stron – stanowiło wyjątkowe źródło ukazujące codzienne życie cara, jego rodziny oraz dworu. Opisy polowań tam zawarte rozwiewają istniejące dotychczas wątpliwości, a często korygują błędy powtarzane w różnych wcześniejszych publikacjach.

Reklama

Wszystkich miłośników historii łowiectwa zainteresują ciekawe informacje na temat polowań, ale również ich organizacji i szczegółów rozwoju carskiego łowiska, które było ważnym miejscem dla polującej rodziny Romanowów.

Autorzy od lat zajmują się problematyką historii polowań w Spale, Skierniewicach i Białowieży, w sumie na ten temat opublikowali już siedem książek. Ostatni album liczy 272 strony, składa się z 16 rozdziałów i zawiera ponad 230 fotografii, map oraz planów.

Reklama

Książkę można nabyć składając zamówienie na adres: msloniewski@obp.com.pl
Cena 89 PLN brutto + koszty wysyłki

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
WIĘCEJ ARTYKUŁÓW

Rycerze w gumofilcach

Nie potrafimy zdefiniować roli łowiectwa w XXI wieku, a jednocześnie gubimy etos i tożsamość, który budowało wiele pokoleń myśliwych.

Moratorium – sabotowanie polowania

Przeciwnicy polowań w całej Europie próbują wprowadzać moratorium na polowania. Ich działania nie mają nic wspólnego z ochroną przyrody – to wyłącznie próba skracania listy gatunków łownych.

Myśliwska zupa grzybowa

Smaku wielu dań nie da się uzyskać bez grzybów. Steki z rogacza, aż proszą się o towarzystwo prawdziwków, a zupa grzybowa, to prawdziwy rarytas w naszej kuchni myśliwskiej.

Myśliwy czy kłusownik

Powszechne użytkowanie termo i noktowizji wywołuje pytanie: czy nowoczesna technika zamieni myśliwych w kłusowników? Dyskusja nabiera tempa i budzi duże kontrowersje w naszym środowisku.

Szkody zapłaci państwo

W całej Europie toczy się dyskusja o partycypacji państwa w wypłacie odszkodowań od zwierzyny. Najdalej idą Francuzi, którzy przymuszą do płacenia przeciwników polowania.

Dorożała zabrania polowania

Wraca w formie rozporządzenia - pomysł wyrzucenia myśliwych z otuliny Parku Narodowego „Ujście Warty”.