piątek, 18 kwietnia, 2025
Strona głównaPolowanieWywoływanie psychozy strachu

Autor

Wywoływanie psychozy strachu

Po udanej akcji organizacji antyłowieckich wprowadzenia zakazu dla tradycyjnych łowów we Francji kolejnym żądaniem aktywistów jest całkowity zakaz polowań w okresie letnim.

Aktywiści we Francji właśnie rozpoczynają kolejną kampanię antyłowiecką. Ich zdaniem na wykonanie koniecznej redukcji gatunków łownych myśliwi mają wystarczająco dużo czasu jesienią i zimą, dlatego żądają, aby latem wprowadzić całkowity zakaz polowań!

Stowarzyszenia antyłowieckie ogłosiły na swoich platformach, że ich celem jest ochrona ludzi oraz lisów, saren i dzików. Aktywiści pod pretekstem walki o prawo do przebywania na łonie natury oraz zwierząt – które ich zdaniem są „ofiarami” letnich polowań – tak naprawdę kreują negatywny wizerunek myśliwych…

Antyłowiecka kampania

Akcja jest jak zwykle doskonale zorganizowana i wywoła negatywne emocje. Weganie powiesili na swoich stronach internetowych materiały reklamowe z napisem „Nie dla letnich polowań”. Wzywają do ich wydrukowania i umieszczenia we wszystkich możliwych miejscach publicznych.

Reklama

Przeciwnicy polowań twierdzą, że obecnie nikt nie może spokojnie spacerować, ponieważ „grasujący” po lasach i polach myśliwi mogą ich zastrzelić. Federacja łowiecka ostrzega myśliwych, że akcja wegan będzie widoczna niemal w każdym miejscu we Francji, dokładnie tak, jak to miało już miejsce w przypadku innych kampanii…

Myśliwi do piachu

Willy Schraen – prezes Francuskiej Federacji Łowieckiej – nie ma żadnych wątpliwości, że ataki na łowiectwo będą kontynuowane. Nie z powodu rzeczywistych problemów związanych z ochroną przyrody, ale dlatego, że weganie chcą, aby myśliwi zniknęli!

Reklama

To wojna religijna, która ma zabić narodowe tradycje i doprowadzić do zakazu zabijania dzikich zwierząt i jedzenia ich mięsa. Aby osiągnąć ten „szczytny” cel po kawałku ograniczana jest nasza wolność. Teraz pod pozorem walki o bezpieczeństwo publiczne…

Każdy myśliwy wie, że kampania zakazująca polowań w okresie letnim nie ma żadnych szans powodzenia i aktywiści – moim zdaniem – też to wiedzą. Ale ich prawdziwym celem jest wyłącznie wywołanie poczucia zagrożenia…

Strach i odraza

Każdy wypadek postrzelenia nie mówiąc o zabiciu postronnej osoby podczas polowania jest profesjonalnie wykorzystany przez organizacje antyłowieckie. Epatując śmiercią i z pełną premedytacją wywołują w społeczeństwie poczucie zagrożenia…

Przeciętny obywatel widząc myśliwego ma odczuwać strach i odrazę do człowieka, który „morduje” biedne i bezbronne stworzenia, które mają swoje rodziny i plany na przyszłość.

W dzisiejszych czasach społeczeństwem – które nie dysponuje wiedzą przyrodniczą i żyje w świecie oderwanym od natury – bardzo łatwo manipulować. Niestety rzeczowych (nudnych) argumentów nikt nie chce słuchać – dlatego przegrywamy…

Czytając komentarze myśliwych mam nieodparte wrażenie, że strategie promocji polowania w żaden sposób nie niwelują nakręcanego przez wegan strachu przed napotkanym myśliwym. A nasze zachowanie zbyt często utwierdza innych użytkowników pól i lasów, że należy się nas obawiać…

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
WIĘCEJ ARTYKUŁÓW

Czarne chmury nad wilkiem

Komisja Europejska nie oglądając się na zielonych aktywistów obniża status ochrony wilka. Hiszpania nie czeka na zmianę dyrektywy i już przywróciło polowania.

Rewolucja w selekcji jeleni

Niemcy chcą odbudować zdegenerowanie genetyczne populacje jeleni poprzez odbudowę korytarzy migracyjnych i nie strzelanie młodych byków.

Przekaż 1,5 % na fundację PZŁ

Koleżanki i Koledzy zbliża się czas rozliczenia podatków, co daje możliwość przekazania 1,5 % na „Fundację Hodowli i Reintrodukcji Zwierząt...

Tajemnice bażantów

Przedwiośnie, to bardzo trudny okres w życiu bażantów. Muszą szybko odbudować masę ciała i zapasy tłuszczu. Dokarmianie w tym okresie zwiększa na sukces lęgowy.

350 niedźwiedzi do odstrzału

Nasi sąsiedzi odstrzelą 350 niedźwiedzi i wprowadzają stan wyjątkowy po znalezieniu szczątków mężczyzny, którego zabił i zjadł niedźwiedź.

Fakty i mity o dzikach

Nie możemy zahamować trwającego od kilku dziesięcioleci wzrostu populacji dzików, ponieważ zarządzając tym gatunkiem opieramy się mitach.