piątek, 18 października, 2024

Autor

Wilk na pokocie

W ubiegły piątek (15 listopada) na terenie OHZ-u lasów państwowych odbywało się zbiorowe polowanie dla zagranicznych myśliwych. Młody stażem myśliwy – dzień wcześniej był królem pudlarzy – oddał strzał do będącego pod ścisłą ochroną – wilka. Zwierzę zostało w ogniu.

53-latek nie miał świadomości, że strzelał do chronionego gatunku. Kiedy naganiacze doszli do linii Holender właśnie robił sobie pamiątkową fotografię. Teraz odpowie za zastrzelenia wilka. Przyznał się do winy.

To drugi przypadek zastrzelenia wilka na polowaniu zbiorowym przez obcokrajowca. W 2011 roku dwaj Belgowie, którzy polowali w Puszczy Drawskiej strzeli po wilku. Obydwaj usłyszeli identyczne wyroki: 3 miesiące pozbawienia wolności z zawieszeniem na 3 lata, grzywnę 28 tys. Wtedy tłumaczyli, że pomylili wilki z jenotami.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
WIĘCEJ ARTYKUŁÓW

Plan awaryjny

Nie wystarczy zakazać polowania. W obliczu drastycznego spadku liczebności danego gatunku należy opracować i wdrożyć skuteczny „plan awaryjny”.

Hubertus im. profesora Jana Szyszko...

Organizatorzy XVI Hubertusa Węgrowskiego i XI Hubertusa Nadwiślańskiego zapraszają wszystkich myśliwych i miłośników łowiectwa 20 października, czyli w najbliższą niedzielę - do Łochowa.

Uczciwe polowanie

Używanie przez myśliwych dronów z kamerami termowizyjnymi zostaje uznane za złamanie zasady „uczciwego polowania”.

Łowiecka twierdza

Spoglądając na otaczającą nas rzeczywistość musimy postawić pytanie, czy kilkuset myśliwych jest w stanie uratować łowiectwo?

Wtorkowy protest myśliwych

Wydarzeniem bardziej medialnym niż rzeczywistym był myśliwski protest myśliwych pod Ministerstwem Klimatu i Środowiska.

Szwecja wolna od ASF

W zeszłym roku afrykański pomór świń wykryto w Szwecji. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu myśliwych udało się skutecznie zlikwidować ognisko ASF.