sobota, 5 lipca, 2025
Strona głównaPolowanieMedalowe rogacze w Rumunii

Autor

Medalowe rogacze w Rumunii

Doskonale znany z filmów „Dzicza gorączka” Książę Franz Albrecht – tym razem poluje w rumuńskim łowisku na medalowe rogacze. Film warto obejrzeć nie tylko z powodu fajnych ujęć, profesjonalnego montażu, pięknych krajobrazów, nieudawanych emocji i mocnych rogaczy, ale również jako inspiracja do oszczędzania młodych rogaczy.

Reklama

Oglądając film widać, że myśliwy jest prowadzony w miejsca, gdzie gospodarze mają zlokalizowane mocne rogacze, co nie jest zaskoczeniem, ale moją uwagę zwrócił fakt całkowitego braku ambon. Młodsi wiekiem myśliwi mogą nie pamiętać, ale w naszym kraju też się tak polowało.

Rumuńskie łowisko bardzo przypomina nasze klimaty i wcale nie dziwi, że takie polowanie podoba się księciu, który w Bawarii oraz Brandenburgii posiada duże majątki. Z rozmów jakie prowadzi z podprowadzającymi widać, że ma wiedzę na temat selekcji populacyjnej, zrównoważonego użytkowania i szeroko rozumianej ochrony przyrody.

Reklama

Pewnie nie wszyscy wiedzą, że Franz-Albrecht Książę Oettingen-Spielberg – nie tylko promuje etyczne i zrównoważone łowiectwo. Razem ze swoim ojcem kierują fundacją Game Conservancy Deutschland (GCD), która zajmuje się ochroną bioróżnorodności i finansuje projekty badawcze – między innymi wprowadza w Bawarii „banki owadów”.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
WIĘCEJ ARTYKUŁÓW

Zarządzanie dzikiem

Właściwie zdefiniował problem i prawidłowo wyznaczył kierunek zwalczania ASF śp. Bartłomiej Popczyk, którego dorobek naukowy próbuje podważać Sabina Pieróżek-Nowak.

Śmiertelne upały

Gorące lato może zabić więcej bażantów niż mroźna i śnieżna zima.

Upały w łowisku

Kolejny raz mamy gorące lato. W konsekwencji większość miejsc, w których zwierzyna mogła szukać ochłody wyparowała i znikła.

Zieloni ignorują wyniki badań

Badanie przeprowadzone w Wielkiej Brytanii udowodniło, że drastyczny spadek liczebności ptaków jest wynikiem presji ze strony drapieżników.

Akceptacja i poczucie bezpieczeństw...

Rośnie akceptacja łowiectwa. Społeczeństwo oderwane od natury i nie umiejące posługiwać się bronią obawia się nie tylko zwierzyny.

Rycerze w gumofilcach

Nie potrafimy zdefiniować roli łowiectwa w XXI wieku, a jednocześnie gubimy etos i tożsamość, który budowało wiele pokoleń myśliwych.