czwartek, 3 lipca, 2025
Strona głównaNaturaZmysłowe dziedzictwo

Autor

Zmysłowe dziedzictwo

Dla wielu „nowych” mieszkańców wsi jest niedopuszczalne, że o świcie sąsiad siada na traktor, a kogut ogłasza wschód słońca. Nowi lokatorzy próbują wprowadzić na wsi – miejskie standardy w kwestii zapachów!

Coraz większe konflikty między społecznościami wiejskimi, a ludźmi którzy przeprowadzili się z miasta zmusiło francuski parlament do uchwalenia ustawy, chroniącej wiejskie dźwięki oraz zapachy.

W naszym kraju ten problem również istnieje. Miastowym „ekologom” przeszkadzają maszyny rolnicze, rechot żab, czy „śmierdzące” krowy. Francuzi zakończyli te spory. Ich ustawa oficjalnie uznała wiejskie dziedzictwo jako część polityki środowiskowej.

Reklama

Zakłócenia sąsiedztwa będzie teraz musiało uwzględniać „okoliczności czasu i miejsca” w świetle kodeksu środowiskowego. Może to brzmieć śmiesznie ale władze samorządowe, aby jak najlepiej zdefiniować wiejskie dziedzictwo charakterystyczne dla każdego terytorium, będą odpowiedzialne za sporządzenie listy charakterystycznych dźwięków i zapachów.

Trudno powiedzieć jaki los czeka naszą krowę i barana, ale na francuskiej wsi kogut nadal będzie budzić mieszczuchów!

Reklama
Poprzedni artykuł
Następny artykuł
WIĘCEJ ARTYKUŁÓW

Zieloni ignorują wyniki badań

Badanie przeprowadzone w Wielkiej Brytanii udowodniło, że drastyczny spadek liczebności ptaków jest wynikiem presji ze strony drapieżników.

ASF atakuje! Czy Niemcy opanują wir...

Niemcy oficjalne potwierdziły, że afrykański pomór świń (ASF) dotarł do Nadrenii Północnej-Westfalii! W pobliżu miejscowości Kirchhundem myśliwy znalazł padłego dzika, u którego wykryto obecność niebezpiecznego wirusa. Służby weterynaryjne zarządziły przeszukanie terenu i dzięki wykorzystaniu specjalnie wyszkolonych psów tropiących znaleziono kolejne padłe dziki.

Bambinizm jak dżuma

Celem przeciwników łowiectwa jest zarabianie pieniędzy. Jednym z najnowszych pomysłów na wyciąganie kasy jest łączenie bambinizmu z tęczą.

Zieloni nie chcą rozmawiać

Napiszę to kolejny raz – nasz związek powinien się uczyć od zielonych bolszewików, bo obsadzili kluczowe stanowiska i zaciskają myśliwym sznur na gardle.

Lament nad wilkiem

Podsekretarz Dorożała promuje list 21 naukowców, którzy są „zaniepokojeni” ilością negatywnych tekstów na temat wilków…

Apel do Ministra Rolnictwa

W czasie wiosennych sianokosów zginie ponad 100 tysięcy małych saren. Większość można uratować, jeśli resort rolnictwa będzie współpracował z myśliwymi.