WildMen

Fot Shutterstock

Zagrody i dokarmianie

Francja wprowadza zakaz dokarmiania, a na likwidację zagród hodowlanych daje cztery lata.
Reklama

Oglądając różne filmiki w Internecie nie mamy świadomości, że wielkie watahy przeskakujące przez leśne dukty to ujęcia wykonane w zagrodach hodowlanych. Ich tworzenie jest podyktowane chęcią maksymalizacji zysku z komercyjnych polowań i ograniczenia szkód w uprawach rolnych.

Reklama

Strzelanie do przeganianych dzików nie ma nic wspólnego z polowaniem, ale jest coraz częściej stosowane w Europie. We Francji w poprzednim sezonie upolowano 843 tysiące dzików. Nie podaje się jednak ile z nich zostało zastrzelonych w zagrodach…

Wielu myśliwych patrząc na te statystki wyciąga fałszywe wnioski i twierdzi, że „normalne łowiectwo” w europejskich krajach pozwala strzelać więcej zwierzyny. Zachwyca się również rekordowymi trofeami, które są efektem dokarmiania…

Reklama

Projekt nowej francuskiej ustawy zawiera ogólny zakaz ogrodzeń oraz dokarmiania. Nowa regulacja ma na celu zwalczanie procederu „więzienia natury”, który coraz częściej uniemożliwia swobodną migrację zwierzyny, a dokarmianie powoduje nienaturalną koncentrację, która może być katastrofalna w przypadku przywleczenia przez człowieka wirusa ASF.

Problem został dostrzeżony przez polityków, którzy postanowili zlikwidować ten szkodliwy dla przyrody i łowiectwa proceder. W ciągu czterech lat ma zniknąć z krajobrazu Francji setki tysięcy kilometrów ogrodzeń!

Reklama
Reklama

ZAPRASZAMY DO ZAKUPÓW

Galeria zdjęć

Więcej artykułów