piątek, 11 października, 2024
Strona głównaNaturaPrzystanek Biebrza

Autor

Przystanek Biebrza

Myśliwi z Francji prowadzą monitoring gęsi, cyranek, cyraneczek, kulika i czajek. Spośród około dwudziestu kaczek, które niedawno wyposażyli w nadajniki GPS samiec rożeńca kilka dni temu rozpoczął wiosenną migrację.

29 marca około 15:00 opuścił deltę rzeki Sommy. Lecąc około 200 metrów nad ziemią z prędkością 100 kilometrów na godzinę przeleciał nad Belgią i Niemcami i wylądował w Biebrzańskim Parku Narodowym.

To unikatowe siedlisko dla wielu gatunków ptaków środowiska wodno–błotnego, a rożeńce to skrajnie nieliczny gatunek lęgowy w naszym kraju, więc bardzo prawdopodobne, że zimujący we Francji osobnik po krótkim odpoczynku ruszy w dalszą drogę.

W dwadzieścia godzin samiec rożeńca pokonał tysiąc czterysta kilometrów!

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
WIĘCEJ ARTYKUŁÓW

Szwecja wolna od ASF

W zeszłym roku afrykański pomór świń wykryto w Szwecji. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu myśliwych udało się skutecznie zlikwidować ognisko ASF.

Zaatakował i zabił

W sobotę 5 października na Słowacji niedźwiedź zaatakował i zabił grzybiarza. To kolejny śmiertelny przypadek na Słowacji. Tym razem ofi...

Bajki o wilkach

Wbrew opiniom organizacji pseudoekologicznych liczba ataków wilków na zwierzęta gospodarskie wzrasta po wprowadzeniu zakazu odstrzału.

Unia zatwierdza plan ograniczenia w...

„Zielone” organizacje poniosły pełne fiasko. Państwa członkowskie Unii Europejskiej dały zielone światło dla planu obniżenia statusu ochronnego wilka. To pierwszy ważny krok!

Plan odstrzału 341 wilków

Litewskie Ministerstwo Środowiska ogłosiło, że populacja wilka jest stabilna. W nowym sezonie myśliwi mogą odstrzelić 341 osobników na terenie całego kraju.

Dekada bez kotów

Szwajcarzy zadecydują w referendum, czy wprowadzić zakaz hodowli i importu kotów na 10 lat. Celem tego działania ma być odbudowanie bioróżn...