WildMen

Lis na dziki

Drapieżniki należy redukować przez cały rok, ale szczególnie wiosną. W tym okresie ich ofiarą są głównie ptaki gniazdujące na ziemi, ale również małe dziki!
Reklama

Każdy myśliwy wie, że lis to najgroźniejszy drapieżnik naszych pól i lasów. Ma katastrofalny wpływ na populację zwierzyny drobnej, ale również potrafi znacząco zmniejszyć przyrost pospolitej sarny – odnajdując koźlaki na swoim rewirze.

Reklama

Internet pełny jest fotografii i filmów lisów ze swoimi ofiarami. Najczęściej są nimi małe ssaki lub ptaki. Jednak jeśli nadarzy się okazja ten drapieżnik nie ma żadnych oporów aby zaatakować małe dziki.

Na filmie można zobaczyć, jak lis złapał warchlaka i spokojnie unosi swoją zdobycz. Prawdopodobnie matka, która nie pojawia się na filmie, uciekła z tego miejsca w obawie przed człowiekiem w innym przypadku z pewnością rzuciłaby się na pomoc.

Reklama

Chociaż z mojej praktyki łowieckiej wynika, że niekiedy locha pozostawia swoje potomstwo i nie zawsze warchlaki znajdują się bezpośrednio przy matce. Między innymi z tego powodu wiosną nie polowało się dziki, ponieważ „samotny” dzik może być karmiącą lochą.

Każdemu myśliwemu, który ma wątpliwości czy wiosną strzelać do lisów warto pokazać ten film jako odpowiedź!

Reklama

Przypominam, że na lisy możemy polować przez cały rok jeśli… W łowisku występują głuszce lub cietrzewie oraz tam, gdzie przeprowadzono w ostatnich dwóch latach kalendarzowych zasiedlenia zająca, bażanta lub kuropatwy.

Reklama

ZAPRASZAMY DO ZAKUPÓW

Galeria zdjęć

Więcej artykułów