PRZYPINKI DLA LUDZI NATURY

Fundusze pozyskane ze sprzedaży wspierają nasze projekty związane z ochroną przyrody i ratowaniem zagrożonych gatunków!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on email
Share on print

Polowanie orła

Te drapieżniki powszechnie symbolizują wolność i inne wzniosłe ideały, ale również ukazują brutalność natury, której nie chcą widzieć przeciwnicy zabijania.

Organizacje antyłowieckie n całym świecie próbują pokazać myśliwych jako morderców. Tymczasem każdy drapieżnik poluje i zabija. Orzeł zrzuca kozice ze skał, a niekiedy zjada żywcem swoje ofiary.

Tą dzikość doskonale pokazuje film, na którym orzeł przedni pożera wciąż żyjącą, antylopę widłorogą. W locie osiąga prędkość do 160 km/h. W nurkowaniu z dużej wysokości nawet do 320 km/h. Jego szpony mogą wywierać uścisk ponad 200 kilogramów, czyli 15 razy więcej niż ludzka ręka, dlatego żaden gatunek nie jest wstanie się wyrwać.

Biolodzy udokumentowali, że orły przednie zabijają i zjadają ponad 400 gatunków kręgowców. Samiec waży pięć kilogramów a samica sześć, ale nie mają problemu z zbiciem jelenia, dzika, a nawet wilka, na które polują razem z sokolnikami.

Kiedy walczą na śmierć i życie z gatunkami wielokrotnie większymi od siebie nie jest to ładne i szybkie. W tym kontekście dla mieszczuchów oderwanych od przyrody polowania myśliwych powinny być wyjątkowo humanitarne i etyczne…

ZAPRASZAMY DO ZAKUPÓW

Galeria zdjęć

Więcej artykułów