piątek, 22 listopada, 2024
Strona głównaNaturaPolowanie orła

Autor

Polowanie orła

Organizacje antyłowieckie n całym świecie próbują pokazać myśliwych jako morderców. Tymczasem każdy drapieżnik poluje i zabija. Orzeł zrzuca kozice ze skał, a niekiedy zjada żywcem swoje ofiary.

Reklama

Tą dzikość doskonale pokazuje film, na którym orzeł przedni pożera wciąż żyjącą, antylopę widłorogą. W locie osiąga prędkość do 160 km/h. W nurkowaniu z dużej wysokości nawet do 320 km/h. Jego szpony mogą wywierać uścisk ponad 200 kilogramów, czyli 15 razy więcej niż ludzka ręka, dlatego żaden gatunek nie jest wstanie się wyrwać.

Biolodzy udokumentowali, że orły przednie zabijają i zjadają ponad 400 gatunków kręgowców. Samiec waży pięć kilogramów a samica sześć, ale nie mają problemu z zbiciem jelenia, dzika, a nawet wilka, na które polują razem z sokolnikami.

Reklama

Kiedy walczą na śmierć i życie z gatunkami wielokrotnie większymi od siebie nie jest to ładne i szybkie. W tym kontekście dla mieszczuchów oderwanych od przyrody polowania myśliwych powinny być wyjątkowo humanitarne i etyczne…

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
WIĘCEJ ARTYKUŁÓW

Wirus dziesiątkuje populację szarak...

W zachodnich landach Niemiec (Dolnej Saksonii i Nadrenii Północnej-Westfalii) szybko rośnie liczba zakażonych królików i zajęcy. Niemiecki Związek Łowiecki (DJV) apeluje do myśliwych o usuwanie chorych i padłych zwierząt.

Lasy społeczne – co się kryje...

Wygląda na to, że przy biernej postawie leśników, Dorożała i reszta naszej zielonej bolszewi, pod pięknie brzmiącym hasłem „przywracamy lasy społeczeństwu”, zamierza zniszczyć polskie lasy.

„Ożywić Pola” – szkoła w natu...

Fundamentem akceptacji dla łowiectwa jest edukacja dzieci i młodzieży, co doskonale rozumieją Brytyjczycy…

Zieloni zostali zaorani

Sejmowa komisja ochrony środowiska dyskutowała o strategii zarządzania żubrem. Profesor Wanda Olech merytorycznymi argumentami „zaorała” ministerstwo i zielone posłanki.

Plan awaryjny

Nie wystarczy zakazać polowania. W obliczu drastycznego spadku liczebności danego gatunku należy opracować i wdrożyć skuteczny „plan awaryjny”.

Szwecja wolna od ASF

W zeszłym roku afrykański pomór świń wykryto w Szwecji. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu myśliwych udało się skutecznie zlikwidować ognisko ASF.