PRZYPINKI DLA LUDZI NATURY

Fundusze pozyskane ze sprzedaży wspierają nasze projekty związane z ochroną przyrody i ratowaniem zagrożonych gatunków!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on email
Share on print

Polowanie i przyroda

Hiszpański związek FEDEXCAZA właśnie rozpoczyna czwartą edycję swojego projektu skierowanego do szkół podstawowych. Każda wydana złotówka - czy jak w tym przypadku euro - na edukację dzieci zaprocentuje w przyszłości.

Głównym zadaniem projektu edukacyjnego „Polowanie i przyroda”, jaki prowadzą hiszpańscy myśliwi – w szkołach podstawowych – jest przybliżenie znaczenia ochrony przyrody i umożliwienie rzeczywistego kontaktu ze środowiskiem naturalnym.

Inicjatywa jest częścią większego projektu promocji i rozwoju sportu oraz aktywności fizycznej w hiszpańskich szkołach. Myśliwi zapraszają do swoich placówek edukacyjnych poszczególne szkoły i przez trzy godziny prowadzą zajęcia z uczniami.

W tym czasie dzieci uczestniczą w warsztatach gdzie poznają na filmach jak wyglądają ich rodzime gatunki, ale również tropy i odgłosy. Zajęcia na świeżym powietrzu to pokaz układania psów myśliwskich, przygotowania dziczyzny, którą potem jest ich posiłkiem i wreszcie sztuki kamuflażu, którą przybliżają łucznicy prowadzący na zakończenie konkurs strzelecki.

Federacja myśliwych koncentruje się na przekazaniu wartości obecnego łowiectwa, które z jednej strony korzysta z zasobów naturalnych, ale drugiej nie zapomina o poszanowaniu środowiska i trosce o chronione gatunki.

JEŚLI ZAMIESZCZANE TREŚCI NA PORTALU WildMen SĄ DLA CIEBIE INTERESUJĄCE, WESPRZYJ NAS I

KUP KALENDARZ NA 2021 ROK!

Galeria zdjęć

Więcej artykułów