WildMen

can amossicillina causa candidosi €21.06

Polowanie i przyroda

Hiszpański związek FEDEXCAZA właśnie rozpoczyna czwartą edycję swojego projektu skierowanego do szkół podstawowych. Każda wydana złotówka - czy jak w tym przypadku euro - na edukację dzieci zaprocentuje w przyszłości.

Głównym zadaniem projektu edukacyjnego „Polowanie i przyroda”, jaki prowadzą hiszpańscy myśliwi – w szkołach podstawowych – jest przybliżenie znaczenia ochrony przyrody i umożliwienie rzeczywistego kontaktu ze środowiskiem naturalnym.

Inicjatywa jest częścią większego projektu promocji i rozwoju sportu oraz aktywności fizycznej w hiszpańskich szkołach. Myśliwi zapraszają do swoich placówek edukacyjnych poszczególne szkoły i przez trzy godziny prowadzą zajęcia z uczniami.

W tym czasie dzieci uczestniczą w warsztatach gdzie poznają na filmach jak wyglądają ich rodzime gatunki, ale również tropy i odgłosy. Zajęcia na świeżym powietrzu to pokaz układania psów myśliwskich, przygotowania dziczyzny, którą potem jest ich posiłkiem i wreszcie sztuki kamuflażu, którą przybliżają łucznicy prowadzący na zakończenie konkurs strzelecki.

Federacja myśliwych koncentruje się na przekazaniu wartości obecnego łowiectwa, które z jednej strony korzysta z zasobów naturalnych, ale drugiej nie zapomina o poszanowaniu środowiska i trosce o chronione gatunki.

ZAPRASZAMY DO ZAKUPÓW

Galeria zdjęć

Więcej artykułów