piątek, 18 kwietnia, 2025
Strona głównaNaturaKoty zagrażają przyrodzie

Autor

Koty zagrażają przyrodzie

Wielu myśliwych zastanawia się jak budować pozytywny wizerunek. Pomysłów jest dużo, ale warto obserwować działania niemieckiego związku, który konsekwentnie uświadamia swoje społeczeństwo na temat dzikiej przyrody.

Przedstawia zawsze twarde dowody opierając się na badaniach naukowych. Ostatnia kampania dotyczy zdziczałych kotów domowych, które zagrażają przyrodzie na całym świecie, poprzez zmniejszanie różnorodności biologicznej, ale również roznoszenie groźnych chorób oraz krzyżowanie się z dzikimi gatunkami.

Poszczególne rządy powinny ograniczać populację kotów domowych i usuwać je ze środowiska. Niestety w obawie przed wyborcami (poza Nową Zelandią i Australią) nikt się nie wywiązuje się ze swoich zobowiązań.

Reklama

Według prognoz DJV, co roku w samych Niemczech ofiarami zdziczałych kotów domowych pada co najmniej 100 milionów ptaków i 300 milionów małych ssaków i gadów. Dlatego związek wzywa do kastracji i ewidencjonowania kotów. Ich dziką populację szacuje się na około dwa miliony!

Głównym problemem w przypadku kotów jest ich bardzo szybkie rozmnażanie. Koty łączą się średnio dwa razy w roku, a z jednego miotu na wolności przeżywa średnio trzy młode. Większości zdziczałych kotów nie widzimy, ale kolejne pokolenia są bardzo nieśmiałe i omijają ludzi.

Reklama
Poprzedni artykuł
Następny artykuł
WIĘCEJ ARTYKUŁÓW

Czekamy na trupa

W ciągu kilkunastu ostatnich dni miały miejsce trzy ataki wilków na ludzi. Politycy nie dostrzegają zagrożenia i bezczynnie czekają na tragedię.

Czarne chmury nad wilkiem

Komisja Europejska nie oglądając się na zielonych aktywistów obniża status ochrony wilka. Hiszpania nie czeka na zmianę dyrektywy i już przywróciło polowania.

Przekaż 1,5 % na fundację PZŁ

Koleżanki i Koledzy zbliża się czas rozliczenia podatków, co daje możliwość przekazania 1,5 % na „Fundację Hodowli i Reintrodukcji Zwierząt...

350 niedźwiedzi do odstrzału

Nasi sąsiedzi odstrzelą 350 niedźwiedzi i wprowadzają stan wyjątkowy po znalezieniu szczątków mężczyzny, którego zabił i zjadł niedźwiedź.

Sabotowanie walki z ASF

Podsekretarza Dorożała sabotuje działania inspekcji weterynaryjnej i od czterech miesięcy nie pozwala przeszukać Drawieńskiego Parku Narodowego.

Dziczek – wędrowniczek

Przelatek z obrożą telemetryczną od 1 marca do 22 czerwca przebył 998 kilometrów. Jednego dnia dzik zdołał przejść ponad 30 kilometrów.