piątek, 4 października, 2024
Strona głównaNaturaKoty zagrażają przyrodzie

Autor

Koty zagrażają przyrodzie

Wielu myśliwych zastanawia się jak budować pozytywny wizerunek. Pomysłów jest dużo, ale warto obserwować działania niemieckiego związku, który konsekwentnie uświadamia swoje społeczeństwo na temat dzikiej przyrody.

Przedstawia zawsze twarde dowody opierając się na badaniach naukowych. Ostatnia kampania dotyczy zdziczałych kotów domowych, które zagrażają przyrodzie na całym świecie, poprzez zmniejszanie różnorodności biologicznej, ale również roznoszenie groźnych chorób oraz krzyżowanie się z dzikimi gatunkami.

Poszczególne rządy powinny ograniczać populację kotów domowych i usuwać je ze środowiska. Niestety w obawie przed wyborcami (poza Nową Zelandią i Australią) nikt się nie wywiązuje się ze swoich zobowiązań.

Według prognoz DJV, co roku w samych Niemczech ofiarami zdziczałych kotów domowych pada co najmniej 100 milionów ptaków i 300 milionów małych ssaków i gadów. Dlatego związek wzywa do kastracji i ewidencjonowania kotów. Ich dziką populację szacuje się na około dwa miliony!

Głównym problemem w przypadku kotów jest ich bardzo szybkie rozmnażanie. Koty łączą się średnio dwa razy w roku, a z jednego miotu na wolności przeżywa średnio trzy młode. Większości zdziczałych kotów nie widzimy, ale kolejne pokolenia są bardzo nieśmiałe i omijają ludzi.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
WIĘCEJ ARTYKUŁÓW

Bajki o wilkach

Wbrew opiniom organizacji pseudoekologicznych liczba ataków wilków na zwierzęta gospodarskie wzrasta po wprowadzeniu zakazu odstrzału.

Unia zatwierdza plan ograniczenia w...

„Zielone” organizacje poniosły pełne fiasko. Państwa członkowskie Unii Europejskiej dały zielone światło dla planu obniżenia statusu ochronnego wilka. To pierwszy ważny krok!

Plan odstrzału 341 wilków

Litewskie Ministerstwo Środowiska ogłosiło, że populacja wilka jest stabilna. W nowym sezonie myśliwi mogą odstrzelić 341 osobników na terenie całego kraju.

Dekada bez kotów

Szwajcarzy zadecydują w referendum, czy wprowadzić zakaz hodowli i importu kotów na 10 lat. Celem tego działania ma być odbudowanie bioróżn...

Wakacje płaskonosa

Założone przez myśliwych nadajniki GPS na ptaki migrujące kolejny raz udowodniły, że ich ochrona musi być prowadzona z poziomu całej Europy...

Minister na zakręcie

Dzisiaj rozpoczynamy sezon na kaczki. Pomimo wielu wpisów ministra Dorożały żadnego gatunku nam nie wykreślił. Jego bezczynność wprowadza w...