niedziela, 11 maja, 2025
Strona głównaNaturaKonkurs fotograficzny CIC

Autor

Konkurs fotograficzny CIC

Tegoroczny konkurs odbył się w ramach wsparcia „Dekady Odbudowy Ekosystemów ONZ” pod hasłem „Łowiectwo dla odbudowy ”. Uczestnicy mieli za zadanie nadesłać zdjęcia związane z odtwarzaniem populacji i siedlisk dzikich zwierząt. Wybrana przez jury fotografie zostały zaprezentowane na Zgromadzeniu Ogólnym w Rydze, gdzie uczestnicy oceniali prace.

Najwięcej głosów otrzymało zdjęcie tygrysa bengalskiego zrobione przez Asker Ibne Firoz. Rzadki tygrys został sfotografowany w Sundarbans w Bangladeszu, gdzie odbudowano populację dzięki zwalczaniu kłusownictwa.

Na drugim miejscu znalazł się András Gindenburg, który przesłał zdjęcie zająca europejskiego z węgierskiego okręgu Fejér. Populacja zająca wzrosła na Węgrzech o 25 procent w ciągu ostatnich pięciu lat dzięki projektom, które skupiły się na poprawie siedlisk.

Trzecie miejsce otrzymał Raffi Ryan Akbar za zdjęcie orangutana zrobione we wschodnim Kalimantanie w Indonezji. Przedstawia pracę Bornean Orangutan Rescue Alliance (BORA). Organizacja zajmuje się rehabilitacją i wypuszczaniem na wolność orangutanów, które zostały uratowane z nielegalnych operacji handlu dzikimi zwierzętami.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
WIĘCEJ ARTYKUŁÓW

Selekcja osobnicza do kosza

Niemiecka teoria, że dzięki „selekcjonowaniu” rogacze będą mieć coraz większe parostki jest utopią. Należy jak najszybciej zlikwidować zasady selekcji osobniczej!

Wszyscy myśliwi skazani

Organizacje antyłowieckie triumfują, a środowisko myśliwych nie może uwierzyć, że sąd skazał wszystkich uczestników polowania za zabicie niedźwiedzicy, która zaatakowała i ciągnęła do lasu swoją ofiarę.

Zakłamywanie rzeczywistości

Przeciwnicy łowiectwa tocząc swoją ideologiczną wojenkę przekraczają granice śmieszności, co jest ewidentnym dowodem, że przegrywają na całej linii.

Zamknięcie farmy wiatrowej

Sąd nakazał natychmiastowe zamknięcie farmy wiatrowej w południowej Francji. Powodem była śmierć około 300 ptaków drapieżnych.

9000 niedźwiedzi do redukcji

Rząd Rumunii będzie wnioskował o zmianę statusu ochrony dla niedźwiedzi. Chce zredukować populację tego gatunku, aby chronić swoich obywateli.

Populacja zająca rośnie

Monitoring jest podstawą łowiectwa, a zebrane dane muszą być prezentowane przez myśliwych, aby dyskusja nie toczyła się wokół kłamstw, jakie kolportują w mediach organizacje antyłowieckie.