Warning: Undefined array key "options" in /home/platne/serwer87464/public_html/wildmen.pl/wp-content/plugins/elementor-pro/modules/theme-builder/widgets/site-logo.php on line 192
Drastyczny wzrost wypadków | WildMen

WildMen

Fot Shutterstock

Drastyczny wzrost wypadków

Niemieckie stowarzyszenie ubezpieczycieli (GDV) opublikowało wyniki za 2021 rok. U naszych sąsiadów codziennie dochodzi do 800 wypadków z udziałem dzikich zwierząt!
Reklama

W ciągu poprzednim roku znacznie wzrosła liczba wypadków na drogach. W sumie doszło do 284 000 kolizji, za które firmy ubezpieczeniowe wypłaciły ponad 940 milionów euro – około 2,6 miliona euro dziennie!

Reklama

Rok wcześniej było około 12 tysięcy mniej wypadków z udziałem dzikich zwierząt. Statystyki pokazują, że problem narasta. Pomimo corocznych akcji informacyjnych jakie prowadzi niemiecki związek łowiecki (DJV).

Większość wypadków z udziałem dzikich zwierząt ma miejsce od października do grudnia oraz na przełomie kwietnia i maja. Straty są ogromne. Zarówno finansowe, które ponoszą towarzystwa ubezpieczeniowe jak i społeczne. Zderzenie z jeleniem, a nawet małą sarną może mieć katastrofalne skutki.

Reklama

Bez wątpienia jest tu miejsce na współpracę pomiędzy organizacjami myśliwych i firm, które ubezpieczają samochody. Wspólne kampanie wzywające kierowców, aby dostosowali prędkości jazdy, zwłaszcza w nadchodzących tygodniach i zachowanie szczególnej ostrożności mogą uratować życie!

Reklama

ZAPRASZAMY DO ZAKUPÓW

Galeria zdjęć

Więcej artykułów