WildMen

amoxil contiene paracetamolo €25.76

PRZYPINKI DLA LUDZI NATURY

Fundusze pozyskane ze sprzedaży wspierają nasze projekty związane z ochroną przyrody i ratowaniem zagrożonych gatunków!

fot Javier Álvarez

Jeleń w Busie

Wypadki z udziałem dzikich zwierząt są bardzo groźne. Ten wydarzył się niedaleko hiszpańskiego Parku Narodowego Monfragüe w momencie kiedy toczy się gorąca dyskusja na temat konieczności redukcji jeleni.

Tym razem pasażerowie przeżyli, ale takie wypadki uświadamiają jak niebezpieczne może być spotkanie z jeleniem na drodze. Zdarzenie ma również szerszy kontekst.

W Hiszpanii organizacje antyłowieckie domagają się ograniczania polowań, a myśliwi przedstawiają argumenty, że redukowanie jeleni jest zasadne zarówno ze względów społeczno-ekonomicznych, jak i dla zapewnienia równowagi w środowisku.

Tym razem hiszpańscy myśliwi są bardzo dobrze przygotowani do dyskusji. Wskazują, że wysoki stan populacji jeleni poważnie zagraża parkom narodowym.

Przygotowany raport – przez uniwersytet w Estremadurze i Kastylii-La Mancha – w 2018 roku na temat sytuacji społeczno-gospodarczej obszarów wokół parku narodowego Monfragüe ujawnił bardzo niepokojące dane. 14 gmin straciło 2% ludności w ciągu ostatnich 10 lat, wzrosło bezrobocie i nastąpił spadek dochodów. To ciekawe dane szczególnie kiedy nasi obrońcy przyrody wzywają do tworzenie nowych parków narodowych.

Myśliwi w Hiszpanii podkreślają, że polowania są nadal istotną działalnością na tych obszarach. Dając dochód i zatrudnienie oraz narzędzia zarządzania środowiskiem.

ZAPRASZAMY DO ZAKUPÓW

Galeria zdjęć

Więcej artykułów