Warning: Undefined array key "options" in /home/platne/serwer87464/public_html/wildmen.pl/wp-content/plugins/elementor-pro/modules/theme-builder/widgets/site-logo.php on line 192
Jeleń w Busie | WildMen

WildMen

fot Javier Álvarez

Jeleń w Busie

Wypadki z udziałem dzikich zwierząt są bardzo groźne. Ten wydarzył się niedaleko hiszpańskiego Parku Narodowego Monfragüe w momencie kiedy toczy się gorąca dyskusja na temat konieczności redukcji jeleni.
Reklama

Tym razem pasażerowie przeżyli, ale takie wypadki uświadamiają jak niebezpieczne może być spotkanie z jeleniem na drodze. Zdarzenie ma również szerszy kontekst.

Reklama

W Hiszpanii organizacje antyłowieckie domagają się ograniczania polowań, a myśliwi przedstawiają argumenty, że redukowanie jeleni jest zasadne zarówno ze względów społeczno-ekonomicznych, jak i dla zapewnienia równowagi w środowisku.

Tym razem hiszpańscy myśliwi są bardzo dobrze przygotowani do dyskusji. Wskazują, że wysoki stan populacji jeleni poważnie zagraża parkom narodowym.

Reklama

Przygotowany raport – przez uniwersytet w Estremadurze i Kastylii-La Mancha – w 2018 roku na temat sytuacji społeczno-gospodarczej obszarów wokół parku narodowego Monfragüe ujawnił bardzo niepokojące dane. 14 gmin straciło 2% ludności w ciągu ostatnich 10 lat, wzrosło bezrobocie i nastąpił spadek dochodów. To ciekawe dane szczególnie kiedy nasi obrońcy przyrody wzywają do tworzenie nowych parków narodowych.

Myśliwi w Hiszpanii podkreślają, że polowania są nadal istotną działalnością na tych obszarach. Dając dochód i zatrudnienie oraz narzędzia zarządzania środowiskiem.

Reklama
Reklama

ZAPRASZAMY DO ZAKUPÓW

Galeria zdjęć

Więcej artykułów