WildMen

Fot. Shutterstock

Atak wściekłego lisa

Na Mazowszu mamy wściekliznę – warto zobaczyć jak groźny może być chory lis!
Reklama

Film przedstawia atak chorego na wściekliznę lisa na kobietę w drzwiach jej domu. Zdarzenie miało miejsce 25 lipca w amerykańskim stanie Nowy Jork. Kobieta kilkakrotnie próbuje kopnąć lisa. W końcu, po kilku wstrząsających sekundach, na scenie pojawia się mężczyzna z kijem, a lis ucieka.

Reklama

Agresywny lis został schwytany i uśmiercony. Badanie potwierdziło pozytywny wynik testu na wściekliznę. Kobieta natychmiast zwróciła się o pomoc medyczną.

Dzięki wszechobecnym kamerom mamy możliwość obejrzenia wielu niesamowitych historii. Jak widać dorosła kobieta miała duży problem z odparciem ataku chorego lisa. Możemy sobie tylko wyobrazić jak takie zdarzenie wyglądałoby, gdyby zostało zaatakowane małe dziecko…

Reklama

Wścieklizna to śmiertelna choroba. Zakażone mogą być wszystkie gatunki ssaków: psy, koty lisy, ale również wilki i pospolite wiewiórki, dlatego nie można lekceważyć żadnego przypadkowego pogryzienia i natychmiast udać się do lekarza!

Rezerwuarem dla wścieklizny są nietoperze, więc wykładanie szczepionki nie jest w stanie wyeliminować tej choroby, a jedynie ograniczać jej występowanie. To najgroźniejsza choroba odzwierzęca. Wirus atakuje centralny układ nerwowy. Z powodu wścieklizny rocznie ginie około 60 tysięcy ludzi – głównie w Azji i Afryce!

Reklama
Reklama

ZAPRASZAMY DO ZAKUPÓW

Galeria zdjęć

Więcej artykułów