PREZENTY DLA LUDZI NATURY

Fundusze pozyskane ze sprzedaży wspierają nasze projekty związane z ochroną przyrody i ratowaniem zagrożonych gatunków!

Fot JAGD und HUND
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on email
Share on print

Dortmund 2020

JAGD & HUND to największe w Europie targi myśliwskie. W tym roku było 850 wystawców z 44 krajów, a targowe hale odwiedziło 82 tysiące myśliwych. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji w tym specjalne pokazy, konkursy i seminaria.

Większość z około 82 tysięcy odwiedzających jak zwykle przybyła z Niemiec, ale coraz częściej myśliwi z całej Europy rezerwują sobie czas na przełomie stycznia i lutego, aby odwiedzić to miejsce. Na targi przyciąga niezmiennie wielka różnorodność wystawców informacja o nowościach i możliwość dokonywania zakupów.

Jak zwykle dużą popularnością cieszyły się tematyczne prezentacje w tym pokazy ptaków drapieżnych i psów myśliwskich. Targi dla wszystkich niemieckich klubów hodowlanych są ważnym miejscem wymiany doświadczeń i możliwością szerszej prezentacji swojego dorobku. Organizowane pokazy – gdzie publiczność oglądała w tym roku około 1300 psów myśliwskich – mają zawsze jeden cel. Udowodnić, że polowanie w towarzystwie ułożonego psa jest wyjątkowe i skuteczne.

Tradycyjnie zainteresowanie myśliwych budziła broń i akcesoria, ale kolejka ustawiała się do przejazdu samochodem terenowym po specjalnym torze przeszkód. Tłumy okupowały strefę mediów społecznościowych, gdzie znani Blogerzy i YouTuberzy spotykali się ze swoimi fanami i niemal przez całą dobę publikowali informacje o wydarzeniach targowych pod hashtagiem # jagdundhund2020.

Dortmund zawsze jest również miejscem finałów dla różnych konkursów. W specjalnie przygotowanym kinie prezentowano filmy, które zostały zakwalifikowane do jubileuszowego międzynarodowego konkursu filmowego, który świętował w tym roku 25-lecie, a najstarsze pismo myśliwskie w Europie – miesięcznik Wild &Hund – przeprowadził konkurs wabiarzy.

Różnorodny i bardzo kreatywny był program kulinarny. W tym roku popularni kucharze koncentrowali się na przygotowaniu nie tylko dziczyzny ale również ryb. Naturalne mięso, które nie ma nic wspólnego z hodowlą przemysłową staje się coraz bardziej popularne. Niemcy dużo uwagi przywiązują do promocji całościowego wykorzystania – „od nosa do ogona”.

Dortmund tworzy myśliwym, miłośnikom psów i przyrody w największą europejską platformę do wymiany doświadczeń i spotkań z ekspertami. W ramach seminariów dyskutowano o zrównoważonym utrzymaniu populacji zwierząt łownych i ochrony ich naturalnych siedlisk.

Między innymi przedstawiciele CIC (Międzynarodowej Rady Ochrony Dzikiej Przyrody i Łowiectwa) orz FACE (Europejska Federacja Stowarzyszeń na rzecz Łowiectwa i Ochrony) przedstawiali wyzwania stojące przed łowiectwem na początku nowej dekady. Natomiast eksperci z różnych dziedzin odpowiadali na niezliczone pytania dotyczące polowania oraz ochrony przyrody, a poszczególne związki przedstawiały swoje projekty szkoleń i edukacji.

Targi JAGD & HUND w Dortmundzie z klasycznej prezentacji aktualnej oferty dla myśliwych w ciągu ostatnich lat przekształciły się w wielką imprezę, która nie tylko promuje łowiectwo, ale stanowi dla niemieckich łowców forum dyskusji o aktualnych wyzwaniach.

Nasze targi Hubertus Expo w zeszłym roku się nie odbyły. Ponoć trwają przygotowania i próba reaktywacji w nowej formule. Niemcy nie mają takich problemów. W przyszłym roku targi JAGD & HUND odbędą się w dniach 2–7 lutego.

JEŚLI ZAMIESZCZANE TREŚCI NA PORTALU WildMen SĄ DLA CIEBIE INTERESUJĄCE, WESPRZYJ NAS I

KUP KALENDARZ NA 2021 ROK!

Galeria zdjęć

Więcej artykułów