Warning: Undefined array key "options" in /home/platne/serwer87464/public_html/wildmen.pl/wp-content/plugins/elementor-pro/modules/theme-builder/widgets/site-logo.php on line 192
Budowanie jedności | WildMen

WildMen

Budowanie jedności

Przewodnicząca sejmowej komisji ochrony środowiska Urszula Pasławska zorganizowała wystawę łowiecką, która zgromadziła parlamentarzystów ze wszystkich ugrupowań politycznych.
Reklama

Wystawę „Ogary poszły w las” 3 listopada otworzyła pani Poseł Urszula Pasławska (PSL), która podziękowała za jej przygotowanie Klubowi Kolekcjonera i Kultury Łowieckiej PZŁ oraz Związkowi Kynologicznemu w Polsce oraz Stowarzyszeniu Miłośników Gończego Polskiego, dzięki którym otwarciu towarzyszył ogar polski, gończy polski i polski spaniel myśliwski.

Reklama
Wystawę otworzyła pani Poseł Urszula Pasławska (PSL)

Pierwszy głos zabrał prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak-Kamysz. Moim zdaniem to była bardzo ważna deklaracja, którą powinni wysłuchać wszyscy myśliwi!

Wystąpienie Władysława Kosiniaka-Kamysza prezesa Polskiego Stronnictwa Ludowego

Prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego powiedział, że należy dać odpór wszelkim ekstremistom zarówno z lewej jak i z prawej strony sceny politycznej. Wprost zakomunikował, że PSL będzie bronić myśliwych i prawa do normalności. Jego zdaniem to rodziny muszą mieć prawo decydowania kto poluje, a nasz związek ma być niezależny i samorządny!

Reklama

Pani przewodnicząca podziękowała, że w tym szczególnym dniu dla myśliwych, leśników i jeźdźców spotykamy się w Parlamencie w tak szerokim gronie, ponieważ w tych trudnych czasach potrzebujemy jedności, aby odbudować pozytywny wizerunek łowiectwa i leśnictwa. Obrona naszego modelu ochrony przyrody – zdaniem pani Poseł – wymaga stworzenia koalicji ponad podziałami politycznymi.

Tradycyjnym elementem sejmowych wystawy jest uhonorowanie zasłużonych myśliwych medalem „Darz Bór” przyznawanym przez Parlamentarny Zespół Kultury i Tradycji Łowieckich. W tym roku odznaczeni zostali: prof. Roman Dziedzic, prof. Dariusz Gwiazdowicz, Krzysztof Mielnikiewicz, Bogdan Kowalcze, Wacław Gosztyła i Marek Piotr Krzemień oraz Marian Ozimek, Stanisław Hodorowicz Rafał Kornas, Agnieszka Angelina Prus, Jacek Salamańczyk, Mirosław Sawicki.

Reklama
W imieniu odznaczonych głos zabrał prof. Dariusz Gwiazdowicz

Tegoroczna wystawa zatytułowana „Ogary poszły w las”, którą przygotował Klub Kolekcjonerów i Kultury Łowieckiej prezentuje unikatowe eksponaty. Zarówno wyroby artystyczne jak i użytkowe, które dokumentują, że łowiectwo jest ważnym elementem polskiej kultury. Wystawie towarzyszył bogato ilustrowany katalog, autorstwa Gabrieli Łakomik-Kaszuby – wydany przez Związek Kynologiczny w Polsce oraz KKiKŁ PZŁ – której artefakty kynologiczne również znalazły się na wystawie.

Po zakończeniu oficjalnej części była możliwość porozmawiania z parlamentarzystami na temat problemów z jakimi musimy się mierzyć w dzisiejszych czasach. Dyskutowano na temat szkód łowieckich, których koła łowieckie nie mogą udźwignąć, odzyskaniu samorządności przez Polski Związek Łowiecki, obowiązkowych badaniach lekarskich oraz uczestniczeniu w polowaniach naszych dzieci.

Reklama
Wystąpienie i życzenia dla myśliwych – ministra Edwarda Siarki

Z wielkim żalem informuję myśliwych, że projekt ustawy Nadzwyczajnej Komisji do spraw Deregulacji, w którym znalazła się poprawka umożliwiająca udział dzieci w polowaniach – po wyrażeniu zgody prawnych opiekunów – trafił do zamrażarki. Przewodniczący komisji Poseł Bartłomiej Wróblewski (PiS) – obecny na otwarciu wystawy – przyznał, że jedyną szansą przywrócenia naszych konstytucyjnych praw jest złożenie wniosku do Trybunału Konstytucyjnego…

Przewodniczący Zarządu Głównego ZKwP Leszek Salamon z żoną Izabellą Krasowską-Salamon oraz Gabriela Łakomik-Kaszuba (druga od lewej i Małgorzata Supronowicz przewodnicząca klubu polskiego spaniela myśliwskiego (pierwsza z prawej), razem z przedstawicielami Stowarzyszenia Miłośników Gończego Polskiego

Pani Poseł Urszula Pasławska zapowiedziała, że jeśli nie uda się przekonać posłów obozu rządzącego do zmiany prawa w obecnej kadencji, to po wyborach Polskie Stronnictwo Ludowe zbuduje koalicję, która przywróci normalność!

Priorytetem jest rozwiązanie narastającego problemu szkód łowieckich, oraz umożliwienie wyboru władz w Polskim Związku Łowieckim przez statutowe organy. Pani Poseł zapowiedziała, że jej partia będzie zawsze walczyła, aby przywrócić myśliwym prawa jakie gwarantuje obywatelom Konstytucja!

Wystąpienie Stanisława Wziątka (Lewica) pierwszego przewodniczącego i inicjatora powstania Parlamentarnego Zespołu Tradycji i Kultury Łowieckiej
Reklama

ZAPRASZAMY DO ZAKUPÓW

Galeria zdjęć

Więcej artykułów