piątek, 9 maja, 2025
Strona głównaNaturaPolowanie orła

Autor

Polowanie orła

Organizacje antyłowieckie n całym świecie próbują pokazać myśliwych jako morderców. Tymczasem każdy drapieżnik poluje i zabija. Orzeł zrzuca kozice ze skał, a niekiedy zjada żywcem swoje ofiary.

Reklama

Tą dzikość doskonale pokazuje film, na którym orzeł przedni pożera wciąż żyjącą, antylopę widłorogą. W locie osiąga prędkość do 160 km/h. W nurkowaniu z dużej wysokości nawet do 320 km/h. Jego szpony mogą wywierać uścisk ponad 200 kilogramów, czyli 15 razy więcej niż ludzka ręka, dlatego żaden gatunek nie jest wstanie się wyrwać.

Biolodzy udokumentowali, że orły przednie zabijają i zjadają ponad 400 gatunków kręgowców. Samiec waży pięć kilogramów a samica sześć, ale nie mają problemu z zbiciem jelenia, dzika, a nawet wilka, na które polują razem z sokolnikami.

Reklama

Kiedy walczą na śmierć i życie z gatunkami wielokrotnie większymi od siebie nie jest to ładne i szybkie. W tym kontekście dla mieszczuchów oderwanych od przyrody polowania myśliwych powinny być wyjątkowo humanitarne i etyczne…

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
WIĘCEJ ARTYKUŁÓW

Zamknięcie farmy wiatrowej

Sąd nakazał natychmiastowe zamknięcie farmy wiatrowej w południowej Francji. Powodem była śmierć około 300 ptaków drapieżnych.

9000 niedźwiedzi do redukcji

Rząd Rumunii będzie wnioskował o zmianę statusu ochrony dla niedźwiedzi. Chce zredukować populację tego gatunku, aby chronić swoich obywateli.

Populacja zająca rośnie

Monitoring jest podstawą łowiectwa, a zebrane dane muszą być prezentowane przez myśliwych, aby dyskusja nie toczyła się wokół kłamstw, jakie kolportują w mediach organizacje antyłowieckie.

Przekaż 1,5 % na fundację PZŁ

Koleżanki i Koledzy zbliża się czas rozliczenia podatków, co daje możliwość przekazania 1,5 % na „Fundację Hodowli i Reintrodukcji Zwierząt Dziko Żyjących - Ekologiczni” powołaną przez Polski Związek Łowiecki.

Czekamy na trupa

W ciągu kilkunastu ostatnich dni miały miejsce trzy ataki wilków na ludzi. Politycy nie dostrzegają zagrożenia i bezczynnie czekają na tragedię.

Czarne chmury nad wilkiem

Komisja Europejska nie oglądając się na zielonych aktywistów obniża status ochrony wilka. Hiszpania nie czeka na zmianę dyrektywy i już przywróciło polowania.