PRZYPINKI DLA LUDZI NATURY

Fundusze pozyskane ze sprzedaży wspierają nasze projekty związane z ochroną przyrody i ratowaniem zagrożonych gatunków!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on email
Share on print

Powrót do tradycji

Zarówno wielu szanujących rusznikarzy jak i firm produkujących broń ma w swojej ofercie kurkówki. Dla coraz liczniejszej grupy myśliwych polowanie z taką strzelbą to kwintesencja łowiectwa.

Posiadanie w kolekcji użytkowej kurkówki jeszcze niedawno było ekstrawagancją. Nieliczna garstka łowców polując z historyczną strzelbą szukała przygód, których doświadczali ich dziadkowie. Najczęściej jednak tego rodzaju broń wisi na ścianach salonu, gdzie znajdują się nasze trofea i rodzinne pamiątki.

Moda na polowanie z kurkówkami przyszła z krajów anglosaskich. Tam broń była i jest przekazywana z pokolenia na pokolenia. Stanowi wielką wartość kolekcjonerską, ale dla właścicieli jest często bezcenna.

Lordowie w Wielkiej Brytanii otwierają sezon z dubeltówki dziadka, a myśliwi polujący z broni czarnoprochowej w Stanach Zjednoczonych rozpoczynają łowy dwa tygodnie wcześniej. Upolowanie zwierza z czarnego prochu jest dowodem wielkiego kunsztu i powodem do powszechnego szacunku w społeczności amerykańskich myśliwych.

Dla większości firm produkujących broń był to sygnał, żeby w swojej ofercie posiadać nie tylko broń horyzontalną, ale również kurkową. Między innymi włoski FAIR zaprezentował ostatnio kurkową dwudziestkę w nowoczesnym wydaniu.

Najnowszy model Iside Vintage ma klasyczny i elegancki styl. Zachowując urok „starej” broni myśliwskiej spełnia oczekiwania łowców, którzy kupując dubeltówkę chcą posiadać nowoczesną strzelbę.

Pewnie dla wielu argument o „uroku” starej strzelby nie jest przekonywujący i zastanawia się, dlaczego mając do wyboru nowoczesne boki są myśliwi, którzy wybierają kurkówkę? Tymczasem oprócz walorów estetycznych kurkówka to super bezpieczna broń. Nigdy nie wystrzeli dopóki łowca nie napnie kurków!

Nowy FAIR Iside Vintage z racji tego, że jest dostępny tylko w kalibrze 20 wygląda wyjątkowo lekko. Klasyczna angielska osada wykończona olejem oraz marmurkowe wykończenie baskilii powoduje, że dla części kolegów można stworzyć legendę o odnowieniu strzelby dziadka.

Angielska kolba, wymienne czoki i komory magnum to połączenie tradycji z nowoczesnością

W rzeczywistości będziemy mieli wymienne czoki i nowoczesny system podwójnego spustu. Lufy ze stali węglowej wyposażone są w komory magnum 76 mm, co sprawia, że bez problemu możemy strzelać ładunkami do 36 gramów. W tym przypadku są wewnątrz chromowane, aby uniknąć korozji i zagwarantować większą trwałość.

Jakość materiałów, nowoczesne technologie i niezawodność nie są tanie. Iside Vintage ma kosztować około 3500 euro. To niezawodna broń dająca satysfakcję tylko tym, którzy dają się porwać ponadczasowemu urokowi zewnętrznych kurków.

FAIR Iside Vintage w pełni zachowuje urok „starej” broni myśliwskiej

ZAPRASZAMY DO ZAKUPÓW

Galeria zdjęć

Więcej artykułów